PODCAST: Vsetínská legenda Stantien nejen o trenérských metodách u nás i v Rusku

Druhá nejvyššíhokejová soutěž u nás pomalu spěje do své třetiny. oro některé celky začíná jít do tuhého, a jejich vedení se tak uchyluje k radikálním krokům. Dění v uplynulém týdnu v Chance lize shrneme v nové epizodě podcastu 1. Liga, taky liga, jejímž hostem byl pak vsetínský trenér a klubová legenda Roman Stantien.

Fanshop národního týmu

Asi každý hokejový fanoušek si pamatuje vsetínské finálové jízdy z devadesátých let a žlutozelené šílenství, které zachvátilo republiku. Valaši došli k šesti titulům – pouze dva hráči mají doma kompletní sbírku šesti zlatých medailí. Jedním je Alexej Jaškin, tím druhým je současný trenér VHK Roman Stantien.

Když se tedy loni v průběhu sezony postavil na střídačku Vsetína jako hlavní kouč, byla to velká událost.

V rozhovoru rozebírá, zda ho neustálá vítězství neomrzela, co ho ve Vsetíně drželo jako hráče tak dlouho i v dobách, kdy to s jeho akciemi šlo dolů, a proč se vůbec do kádru tehdejšího nováčka ligy přesunul z Trenčína, kde vyhrál titul a byl na vrcholu slovenské extraligy.

Nezapomeneme na jeho druhou srdeční záležitost, Slovan Bratislava, kde se stal slovenským mistrem jako hráč i jako trenér a trénoval tým čtyři roky v KHL. Termín „vítězný typ“ snad nesedí na žádného hráče tak dobře, jako na kouče, kterému nikdo neřekne jinak než „Bobo“. I když, na vynucený odchod z Bratislavy tak dobře nevzpomíná.

Zdůrazní důležitost komunikace trenéra s týmem nebo to, zda se dá při zápase odposlechnout něco ze soupeřovy střídačky. Přiblíží drsné ruské tréninkové metody z přelomu tisíciletí a objasní, co melou v Rusku do mletého masa a proč na všechno sypou kopr.

A taky odhalí, že neholduje alkoholu, ale mistrovské oslavy si dokázal užít i tak ↓

Podcast 1. Liga, taky liga můžete poslouchat na kanále hokejcz na streamovacích službách Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts nebo na YouTube. Sledujte také instagramový účet @prvniliga.takyliga.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz