Pocta Slovensku i legendám. V Košicích slavnostně zahájili MS

Foto: iihf.com

10. května 21:31

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Už v pořadí 83. světový šampionát oficiálně odstartoval ceremoniálem, ten sledovala zaplněná košická Steel aréna před večerní bitvou mezi Slováky a Američany.

HokejkaTV

K vidění bylo krátké divadlo pod taktovkou slovenského choreografa, tanečníka a režiséra Jána Ďurovčíka. „Chtěli jsme elegantně a stylově představit legendy, krásy a úspěchy Slovenska. Nebyl to ceremoniál, na který jsme zvyklí třeba z olympijských her, ale to ani nebylo naším cílem,“ uvedl v tiskové zprávě samotný Ďurovčík.

Maskot Macejko zhasl arénu a...

„Spíš jsme chtěli poeticky a výtvarně představit fanouškům a celému světu naše legendy, nejhezčí města, ukázat kousek historie i přechod od moderní doby a představit účastníky začínajícího šampionátu,“ doplnil Ďurovčík, jenž ceremoniál chystal za pomoci hudebníka Ondreje Kandráče a také Slovenského svazu ledního hokeje.

Maskot šampionátu, medvěd Macejko, na úvod zhasl arénu a vypukla velkolepá projekce. Ledová plocha se změnila v tečící vodu, která zamrzla v okamžiku, kdy na ni padl hokejový puk. Video pak zobrazilo sen malého chlapce stát se hokejovým reprezentantem. Během projekce se z ledu vynořily tváře bývalých slovenských hráčů.

Vyvrcholením ceremoniálu bylo vystoupení Kandráče, jenž je autorem Macejkovy písně. „Emotivní text Vlada Puchaly je poctou Slovensku, hokeji a všemu, co nás charakterizuje. A Jano Ďurovčík to opět skvěle dokončil. Je mi ctí být součástí tohoto poděkování hráčům i fanouškům nejoblíbenějšího slovenského sportu,“ potěšilo jej.

Kandráč vystoupil na speciálním pódiu, vyrobeném z puků. „Většinou je to při otevíracích ceremoniálech červený koberec, ale na Slovensku jsme poprvé vytvořili pódium, které je možné v krátkém čase nainstalovat i z ledu odstranit. Navíc je vytvořené z hokejových puků, což koresponduje s hokejem,“ uvedl na závěr Ďurovčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz