Pocta pro srdcaře, jakých moc není. Slavia vyvěsí Kolaříkův dres

Foto: Michal Káva, hc-slavia.cz

Obránce Pavel Kolařík ve 45 letech ukončil kariéru. Spojil ji převážně se Slavií Praha, která 22. září při domácím zápase s Kladnem vyvěsí jeho dres pod strop Edenu.

Nový fanshop

Kolařík hrál za Slavii nejprve v letech 1996 až 2000, pak odešel na dvě sezony do Bostonu. V roce 2002 se do Prahy vrátil a zůstal tam až do konce minulé sezony. Sešívaný dres tak oblékal v neuvěřitelných dvaceti sezonách! 

Mezitím vyhrál se Slavií dvakrát titul, dále bral tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Klubu zůstal věrný i po pádu do nižší soutěže. A zůstává mu věrný i po konci hráčské kariéry, v Edenu totiž bude trénovat mládež.

V září se dočká zasloužené pocty: jeho dres s číslem 72 vystoupá ke stropu stadionu, kde toho tolik zažil.  

Pražané slavnostní událost oznámili na čtvrteční tiskové konferenci, kde zazněly i klubové cíle pro příští sezonu Chance ligy.

„Už čtyři roky hrajeme nižší soutěž. Chtěl jsem postoupit hned první rok, ale nepovedlo se. A pak to každý rok bylo těžší a těžší," mrzí člena představenstva Vladimíra Pittera. „Uhráli jsme sice baráž, potom semifinále, ale to nám postup nezajistí. Proto jsme se rozhodli vše přehodnotit a zapracovat mladé hráče, což se v předešlých letech příliš nedařilo."

Snu o návratu do Tipsport extraligy se Pražané nevzdávají. „Jednou budu zase chtít do extraligy postoupit, ale v současné situaci je to těžké. Mladí hráči se tady něco naučí, porostou a záleží na nich, jestli chytí šanci za pačesy," říká Pitter.

Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři: Patrik Polívka, Lukáš Sochůrek, Dominik Šorf.

Obránci: Milan Antoš mladší, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Tadeáš Hejda, František Hrdinka, Jan Novák, Josef Saňa, Jan Štibingr, Dominik Valík.

Útočníci: Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Dávid Kohút, Lukáš Krejčík, Zdeněk Kubica, David Matějka, Martin Ondráček, Ondřej Panna, Martin Šagát, Jan Šergl, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jan Veselý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz