Pocta pro osobnosti Komety. Zábranský a Černý převzali ceny za přínos Brnu

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Velkou poctu si užil Libor Zábranský. Majitel brněnské Komety převzal Cenu města Brno za činnost, dílo nebo přínos jihomoravské metropoli. Slavnostní předání letošních cen proběhlo na brněnské Nové radnici v sále zastupitelů.

Nový fanshop

Jak informuje web Komety, cenu letos obdrželo 15 významných osobností, jež se přičinili o dobré jméno Brna. Prestižní ocenění náleží lékařům, vědcům, politikům, spisovatelům, umělcům a špičkám z dalších oborů.

Kromě Libora Zábranského byl letos oceněn rovněž Josef Černý – bývalý vynikající útočník Brna a československé reprezentace, jenž loni oslavil kulaté 80. narozeniny.

Libor Zábranský a Josef Černý se zařadili mezi slavné postavy nejen města Brna ale i českého hokeje a sportu. Poděkování formou ceny za přínos městu je skvělou vizitkou také pro hokejovou Kometu.

Černý platil za jednoho z nejlepších hráčů, který kdy v Brně dával góly, Zábranský byl nejen výborným obráncem, ale později i úspěšným trenérem a majitelem klubu, s nímž dvakrát získal Masarykův pohár za prvenství v Tipsport extralize. A který díky ohromnému nasazení dokázal vrátit mezi tuzemskou hokejovou špičku.

„Samozřejmě to je obrovská pocta a jako hrdý Brňák to vnímám strašně moc. Nicméně není to jen o tom, jak to vnímám já, ale pro mě je strašně důležité, jak to cítí a vnímají všichni, kteří stáli po mém boku po celou tu dobu," uvedl na klubových stránkách Libor Zábranský.

Připomněl, že sám by s Kometou úspěchů nedosáhl. „I v těch nejtěžších chvílích byli se mnou a s Kometou moji nejbližší spolupracovníci ve vedení, nebo úžasní fanoušci či partneři klubu. Takže jsem moc hrdý, že jsem mohl ocenění práce celé komeťácké rodiny pro naše město převzít,” doplnil.

Foto: Otto Ballon Mierny

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz