Pocta pro mistra světa: Obojživelníka Horvátha přijala slovenská prezidentka

Foto: univerzitnihokej.cz

22. června 21:17

hokej.cz

Slovák Lukáš Horváth studuje na Univerzitě Palackého obor Tělesná výchova a sport a svou alma mater reprezentuje také v Univerzitní lize ledního hokeje. Hokej ale není jediný sport, kterému se věnuje.

partneři českého hokeje

Ve slovenské hokejbalové extralize nastupuje za tým Leaders Ružinov Bratislava a v minulém roce oblékl také reprezentační dres, kdy si spolu se slovenským výběrem došel až pro titul mistra světa v hokejbale.

Kvůli poranění páteře jste vynechal velkou část sezony v univerzitní lize. Už jste v pořádku?
Už je to v cajku. Sezonu jsem dohrál s klukama, ale mrzí mě, že se zkrátila a nemohli jsem spolu s týmem zabojovat v play off.

V dresu HC Univerzita Palackého v Olomouci jste stihl jen pět zápasů. Jak se vám líbil premiérový ročník ULLH?
Je to nadějný projekt s obrovskou perspektivou do budoucna. Moc tomu fandím a lize přeju, aby se úroveň rok od roku zvedala.

V listopadu vás se slovenskou hokejbalovou reprezentací přijala prezidentka Zuzana Čaputová. Co pro vás přijetí v prezidentském paláci znamená?
Samozřejmě mě to těší, dostalo se mi tím velké pocty a byla to také skvělá zkušenost.

V anketě Športová osobnosť Košic jste se za rok 2019 umístil v TOP 10. V této kategorii s vámi převzal ocenění například také Erik Černák, který nastupuje v NHL za Tampu. Překvapilo vás to?
Nominace mě rozhodně překvapila a zároveň potěšila. Oznámeno mi to bylo přes SMS a samotná pozvánka mi byla následně zaslána poštou. 

Máte medaile a ocenění někde vystavené?
Samozřejmě doma v pokoji v Košicích mají všechny trofeje a medaile své čestné místo. 

Na jaký moment ze své sportovní kariéry nejraději vzpomínáte?
Myslím si, že je to strašně subjektivní. Teda alespoň pro mě, protože člověk si nejlíp vzpomíná na ty momenty, které se odehrály v nejbližší minulosti – a tím je pro mě mistrovství světa v hokejbale. 

Uvidí vás fanoušci olomouckého univerzitního týmu na ledě i příští rok?
Jestli to okolnosti dovolí, dres olomouckého hokejového univerzitního týmu opět moc rád obléknu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz