Pocta pro Jágra: Jako první sportovec obdržel druhé státní vyznamenání

Foto: Alena Zapletalová

Hokejista Jaromír Jágr obdržel z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana státní vyznamenání. Prezident Zeman ve Vladislavském sále dekoroval Jágra medailí Za zásluhy I. stupně. Útočník Kladna se tak stal prvním sportovcem v éře samostatné České republiky, jemuž bylo uděleno druhé státní vyznamenání.

HokejkaSHOPvanoce

Jágr obdržel medaili Za zásluhy I. stupně za propagaci hokeje a zásluhy o stát v oblasti sportu. Jaromír Jágr je nejlepším evropským hráčem, který kdy působil v zámořské NHL. Dvakrát vyhrál Stanley Cup, je dvojnásobným mistrem světa a ve sbírce má i olympijské zlato z Nagana.

Sedmačtyřicetiletý hokejista stále pokračuje v aktivní kariéře. Nastupuje za extraligové Kladno, jehož je majitelem. V jedenácti utkáních probíhajícího ročníku nejvyšší soutěže vstřelil osm branek a na další čtyři nahrál.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

@jj68jaromirjagr obdržel druhé státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky! ???

Příspěvek sdílený Česká hokejová reprezentace (@narodnitym),Říj 28, 2019 v 1:25 PDT

Jágr dostal své první státní vyznamenání z rukou prezidenta Václava Klause před devíti lety, kdy obdržel medaili Za zásluhy II. stupně.

Dříve, v roce 2008, druhý český prezident Václav Klaus ocenil na Pražském hradě při přijetí v rámci oslav sta let Českého svazu ledního hokeje zlatou Čestnou plaketou prezidenta Augustina Bubníka, Vladimíra Zábrodského, Jiřího Holíka, Vladimíra Martince, Jiřího Hrdinu, Vladimíra Růžičku, Dominika Haška a právě Jaromíra Jágra. V září roku 2007 při příležitosti 80. narozenin byl prezidentem Klausem vyznamenán i Karel Gut.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz