Pocity jsou jenom špatné. Jaké jiné mohou být, smutní Burger

Foto: Luboš Vácha

25. března 2017, 12:24

Marek Hedbávný

Kladno bude hrát WSM Ligu i v příští sezoně. Zatímco v předcházejících dvou ročnících skončili Rytíři ve čtvrtfinále, letos vypadli v semifinále s Jihlavou. „Pocity se mi špatně vyjadřují," řekl sklesle kapitán Jiří Burger a na chvíli se odmlčel. „Jsou jenom špatné. Jaké jiné mohou být. Těžko se mi hledají slova."

HokejkaTV

Rozhodující sedmý zápas vyrovnané série vyhrála Dukla 1:0. „Slušně jsme nastoupili, potom nás ale zbrzdil gól, který jsme dostali v naší přesilovce, a na chvíli jsme přestali hrát. Pak se to zase srovnalo. Byl to boj a bohužel rozhodl jediný gól. My ho nedali a končíme."

Rytíři doplatili na nepovedený vstup do série – po čtyřech zápasech prohrávali 1:3. „První dva zápasy v Jihlavě jsme dopředu nebyli moc nebezpeční. Byla škoda, že jsme si odsud na úvod série nepřivezli vítězství. Když jsme doma ztratili čtvrtý zápas, byli jsme nad propastí," hodnotí semifinále devětatřicetiletý centr. „Ale nesložili jsme zbraně, bojovali dál a dotáhli to až do sedmého zápasu. Ten dopadl tak, jak dopadl..."

Kladno vstřelilo na Horáckém zimním stadionu ve čtyřech zápasech jen tři branky. V pátek udržel podruhé v sérii čisté konto skvělý Miroslav Svoboda. „Dukla celou sérii dobře bránila. Od nás asi chyběl větší důraz do brány. Faktorů je víc," mrzí Burgra.

„Dukla celou sérii dobře bránila. Od nás asi chyběl větší důraz do brány."

V tom, že Kladno jako hůře postavený tým muselo jet na rozhodující utkání na Vysočinu, problém neviděl. „Myslím, že v sedmém zápase se výhoda domácího prostředí trochu smazává. Naposledy jsme tu vyhráli. Bohužel, v pátek to byla Dukla..."

Tomáš Čachotský a Jiří Burger.

Tomáš Čachotský a Jiří Burger. | Foto: Luboš Vácha

Kladno po dvou čtvrtfinálových selháních stavělo odolný tým pro vyřazovací boje. Z nejvyšší soutěže se vrátili odchovanci Petr Ton a Jiří Burger, comeback ohlásil Petr Tenkrát a dorazily posily v čele s Jiřím Drtinou, Peterem Jánským, Janem Klozem, Jiřím Cetkovským, Matějem Pekrem nebo Davidem Tůmou. 

Přes Ústí nad Labem Středočeši postoupili, do baráže se ovšem ani na třetí pokus nepodívají. Tentokrát o tom rozhodly maličkosti – možná i to, že klíčovou fázi sezony promarodili Peter Jánský s Petrem Tonem.

„Všichni jsme si přáli postoupit do baráže. To se nepovedlo, takže sezonu nemůžu hodnotit pozitivně. Nechci ale říct, že by bylo všechno špatně, to ne," ohlíží se Burger. „Teď, po sedmém zápase, se mi ale celá sezona hodnotí hrozně složitě."

„Všichni jsme si přáli postoupit do baráže. To se nepovedlo, takže sezonu nemůžu hodnotit pozitivně."

Další pokus na návrat mezi elitu bude mít Kladno až za rok. Bude zajímavé sledovat, jak moc se jeho kádr obmění. 

O některé hráče v čele s výborným Jakubem Strnadem může být zájem v extralize a jiní své kariéry třeba uzavřou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz