Po životním gólu zpátky doma. Český dříč podepsal s Dynamem

Foto: hcdynamo.cz

Na začátku týdne už si Pardubice pojistily Jana Mandáta s Matějem Blümelem, teď hlásí osmý tým Tipsport extraligy další podpis: Domů se vrací útočník reprezentační dvacítky Filip Koffer.

O Kapku lepší hokej

Koffer sice zaznamenal na uplynulém mistrovství světa v Edmontonu jediný bod v pěti utkáních, zato ale šlo o vítězný gól při parádní výhře 2:0 nad Ruskem.

Po návratu do Česka intenzivně řeší svou budoucnost většina mladíků, včetně těch, kteří se dříve už vydali do zámoří. Filip Koffer tam ale nebude pokračovat ani letos a nejspíš ani v dalších sezonách – podepsal totiž víceletou smlouvu s Pardubicemi.

„Filip je náš odchovanec, který odešel do zámoří a patří k velkým talentům. Své kvality ukázal i na posledním mistrovství světa dvacetiletých,“ uvedl pro webové stránky Dynama jeho sportovní ředitel Dušan Salfický.

„Podepsal u nás víceletý kontrakt, počítáme s ním i případně pro náš partnerský klub ve Vrchlabí. Jeho role v mužstvu by ze začátku měla sedět především jeho defenzivním kvalitám, počítáme s ním na oslabení. Jsme moc potěšení, že další odchovanec a talent se vrací k nám do Dynama,“ zmínil Salfický.

„Jsme moc potěšení, že další odchovanec a talent se vrací k nám do Dynama.“

Útočník známý svou buldočí povahou si za pardubický A-tým zahrál už v sezoně 2018/19, kdy – ještě v košíku – nastoupil ke dvanácti utkáním základní části a dvěma v play out. Připsal si první bod za nahrávku.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Minulý ročník pak strávil kompletně celý ve Western Hockey League, kde oblékal dres Prince George Cougars. V 59 zápasech nasbíral 24 bodů za devět gólů a 15 asistencí.

„Roční působení v zámoří mi dalo hodně. Po osobní stránce jsem samostatnější. I v té hokejové jsem rovněž načerpal spoustu zkušeností, protože kanadská juniorka je tou nejlepší na světě. Hokej se tam hraje na menším kluzišti, je rychlejší a tvrdší,“ hlásí Koffer.

„Už jsem se chtěl někde usadit a Pardubice byly vždycky mým domovem.“

Letošní ročník zahájil v prvoligových Litoměřicích, v 10 utkáních nasbíral tři body (1+2). Když ale přišla šance od jeho mateřského klubu, neměl nad čím přemýšlet. „Za nabídku Pardubic jsem moc rád, těší mě, že jsem zpátky doma. Jak jsem ji obdržel, tak jsem neváhal. Už jsem se chtěl někde usadit a Pardubice byly vždycky mým domovem,“ říká.

Filip Koffer v listopadu rovněž debutoval za reprezentační A-tým, když spolu s devíti dalšími juniory nastoupil na Karjala Cupu. Jeho nejpovedenějším turnajem byl předloňský šampionát do 18 let ve Švédsku, na němž se blýskl čtyřmi góly a zařídil například vítězství nad Finskem.

Foto: Martin Voltr

Nyní absolvoval svou poslední mládežnickou akci a už bude naplno myslet na dospělý hokej. „Je to vyvrcholení juniorské reprezentační kariéry. Budu na to určitě vzpomínat v dobrém, i když jsme neudělali nějaký velký úspěch,“ ohlíží se Koffer za mistrovstvím světa v Edmontonu.

„Měli jsme super partu. Gól proti Rusku patří mezi nejdůležitější góly, co jsem kdy dal. Byl to super zážitek,“ líčí devatenáctiletý útočník, jenž na ledě v průměru trávil necelých patnáct minut.

„Chci co nejvíce pomoci týmu a odvádět dobrou práci v té roli, kterou mi trenér určí.“

Dá se očekávat, že v Dynamu se bude muset ze začátku spokojit s menším prostorem, ale právě pro svoje defenzivní schopnosti by měl být trenérům užitečným. Pod Richardem Králem si navíc zahrál už v pardubické mládeži.

„Chci co nejvíce pomoci týmu a odvádět dobrou práci v té roli, kterou mi trenér určí. Kluci mě v kabině vzali úplně v pohodě a s trenéry se znám už z dřívějších let. Parta je tady super a těším se,“ uzavírá Koffer na klubových stránkách.

Na východě Čech se hned zapojil do tréninku, poprvé tak může nastoupit v pátečním duelu na ledě vedoucího Třince.

Foto: hcdynamo.cz

Aktuální soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas.

Obránci:
Martin Bučko, Marek Ďaloga, Rhett Holland, Michal Hrádek, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal, Ondřej Vála, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Anthony Camara, Filip Koffer, Robert Kousal, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Patrik Poulíček, Ondřej Rohlík, Ondřej Roman, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Michal Vondrka, Tomáš Zeman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz