Po velkém trápení cesta vzhůru! Dynamu má pomoci TOP 5 letních posil

Foto: hcdynamo.cz

Za zády nechali mizernou sezonu plnou trápení a mnoha změn. Hokejisté Pardubic bojovali do posledního kola základní části o záchranu, finiš ovšem měli kvalitní a po nedávném příchodu nového majoritního vlastníka Petra Dědka chtějí nastartovat cestu vzhůru. Pomoci mají i kvalitní posily.

Generali Česká Cup

Trenér Milan Razým dostal k dispozici zkušené bojovníky Nakládala s Linhartem, francouzského mušketýra Claireauxe, exjihlavského Anděla nebo mladého beka Válu. Z Motoru se vrátil brankář Klouček, z Košic zase slovenský bek Buško. Výčet změn ještě není kompletní.

„S posilováním jsme neskončili. Koukáme ještě po jednom až dvou útočnících, takže tým budeme doplňovat. Nějaké hráče máme vyhlédnuté, ale nikam se neženeme a postupujeme rozumně,“ uvedl Petr Dědek.

Jakub Nakládal (obránce, 32 let)

Minulá sezona: Jaroslavl (KHL), 54 utkání (7+13)

Jeden z největších letošních přestupů v TELH. Jakub Nakládal odešel z Pardubic v sezoně 2011-12 do ruské Ufy, válel KHL, zkusil si NHL, působil také ve Finsku. Teď je po dlouhé odmlce zpátky. Zkušený obránce na vrcholu sil bude ministrem obrany "nového" Dynama, pro Východočechy znamená Nakládalův návrat velký impuls.

Foto: hcdynamo.cz

Valentin Claireaux (útočník, 29 let)

Minulá sezona: Zlín, 42 utkání (11+19)

Loni na podzim přišel pomoci vyléčit chřadnoucí ofenzivu Zlína – a uspěl. Francouzský reprezentant odvedl dobré služby, Berani posléze měli zájem o prodloužení spolupráce, ovšem Claireaux kývl na nabídku Dynama. V pardubickém klubu dřív úspěšně působili jeho krajané Sacha Treille nebo Jordann Perret, před časem tam byl na zkoušce obránce Hugo Gallet. Jak si teď povede vlasatý bojovník?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Lukáš Anděl (útočník, 22 let)

Minulá sezona: Jihlava, 56 utkání (13+19)

Coby junior pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentace, nejvyšší soutěž okusil Lukáš Anděl v mateřské Jihlavě a také během výpomoci ve Zlíně. Na jaře uskutečnil první velký přestup kariéry. Šikovný útočník je stále v perspektivním věku, na pažbě má už také dost zkušeností. Anděl se loni v létě zúčastnil kempu reprezentace, pro ofenzivu Pardubic by měl být přínosem.

Foto: hcdynamo.cz

Ondřej Vála (obránce, 22 let)

Minulá sezona: Texas (AHL), 6 utkání (1+1) a Idaho (ECHL) 49 utkání (5+10)

Ačkoli neprošel draftem, jako volný hráč zaujal na kempu Dallasu a vedení Stars přesvědčil k podpisu smlouvy. Ondřej Vála šel poctivě za snem jménem NHL, jenomže se nedočkal. Místo nejistého pobytu na farmách volí návrat domů. Do klubu, kde kdysi hokejově vyrůstal. Má sílu, nasazení, chuť se ukázat!

Foto: hcdynamo.cz

Tomáš Linhart (obránce, 36 let)

Minulá sezona: Mountfield HK, 21 utkání (0+2)

Kromě jiných hlásí návrat také velmi zkušený bek. Tomáš Linharta si za Pardubice poprvé zahrál TELH už během ročníku 2003-04, na jehož konci prožil premiéru v národním týmu dospělých. Vyhlášený poctivec a dříč později oblékal dresy Zlína, Třince a naposledy hradeckého Mountfieldu. Teď je zpátky v Dynamu, klub s ním počítá i jako s vítaným pomocníkem pro partnerské Vrchlabí.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas.

Obránci:
Ondřej Blažej, Martin Bučko, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Tomáš Linhart, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal, Jan Oliva, Ondřej Vála, Stěpan Zacharčuk, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Valentin Claireaux, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Michal Vondrka.

Změny v kádru HC Dynamo Pardubice

Příchody:
Milan Klouček (České Budějovice)
Martin Bučko (Košice, Slovensko)
Valentin Claireaux (Zlín)
Lukáš Anděl (Jihlava)
Tomáš Linhart (Hradec Králové)
Ondřej Vála (Texas, AHL/Idaho, ECHL)
Jakub Nakládal (Jaroslavl, KHL)

Odchody:
Ondřej Kacetl (Kometa Brno)
Martin Látal (Litvínov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz