Po třicítce konečně extraliga! Věřil jsem, že si mě všimnou, hlásí Kloz

Foto: hcverva.cz

26. listopadu 2018, 11:00

Martin Stříbrný

Druhé utkání ve dvou dnech odehrála brněnská Kometa na severu Čech, tentokrát v tradičním hokejovém městě Litvínově. V utkání lehce aktivnější Litvínov doplatil na mizernou produktivitu, díky vítězné trefě Čermáka ze závěru třetí třetiny patřily všechny body obhájcům titulu.

Jágr Chance liga

Domácí kosí zranění, s Brnem navíc absentoval pro disciplinární trest kapitán Michal Trávníček, Verva musela sáhnout do rezerv. V jednatřiceti letech si odbyl v premiéru litoměřický útočník Jan Kloz. „Nebývám nervózní, hodně jsem si to užil,“ neskrýval potěšení navzdory porážce.

Jak jste viděl duel s Kometou?
Zápas to byl dobrý, sahali jsme po bodech a myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili. Gól Komety v závěru utkání byl krutý už jenom kvůli tomu, že jsme také měli plno šancí. Z té jedné, co jsme mohli rozhodnout, jsme z brejku dostali branku. Stydět se nemusíme, hráli jsme fakt dobře, bohužel ty body nejsou.

Teď k vám. V jednatřiceti letech, premiéra v Extralize.
Jsem rád za to, že mi Litvínov dal šanci. Uvidíme, kolik zápasů zde odehraji. Jsem šťastný za to, že jsem si vlastně až v těch jednatřiceti mohl zahrát nejvyšší soutěž. Škoda, že to nebyla vítězný premiéra, ale dobré utkání.

Podle mého názoru se ani váš útok v utkání neztrácel.
Ano, měli jsme dost šancí, možná bych řekl, že až tři tutovky. Bohužel tam nic nespadlo, oni nám na konci rozhodli, což je obrovská škoda.

Kdo všechno bude mít radost z vaší premiéry?
No, asi moje rodina (směje se). Hodně jsem se na ten zápas těšili s Markusem (Markus Korkiakoski, pozn. red.), protože pro něj to byla také premiéra. Říkali jsme si, že by bylo krásné, kdybychom proti Kometě pomohli Litvínov k vítězství. Především ve druhé třetině tam bylo dost závarů, ze kterých mohla být branka, ale bohužel.

Když jste hrál v Litoměřicích tak jste říkal, že si vás snad někdo všimne a povedlo se.
Tak trochu jsem s tím do Litoměřic šel. Bavili jsme se s agentem, že by to mohlo letos klapnout. Šel jsem tam s tím, že budu mít hodně prostoru na ledě a třeba někoho zaujmu. Nedávno jsme se o tom bavili, tak se to povedlo.

Sestřih HC VERVA Litvínov – HC Kometa Brno

Co vám naznačilo utkání s Kometou?
Byl to hodně těžký oříšek na začátek, Brno je Brno. Hrají úplný hokej, dávají si rychle puk z hole na hůl, čímž se zvyšuje rychlost celé hry. Nejezdili extra rychle, ale puk létal vážně rychle. Co na to říct, jsou to mistři.

Jste trošku smutný z toho faulu, po kterém soupeř vyrovnal na 2:2?
Faul to asi byl, ale hodně nešťastný. Chtěl jsem dostat puk ven z pásma po mantinelu, jenže soupeř to dobře zavřel a zachytil ho. Já jsem potom vzal puk, následně jeho nohy, což je asi faul.

Byl zážitek bojovat proti Kometě, ve skvělé atmosféře? Přece jen jste asi zvyklý na něco jiného.
Už když jsem hrál v Litvínově baráž, tak atmosféra byla nádherná. Mám výhodu v tom, že nebývám nervózní, takže jsem si to vážně užíval. Chtěl jsem pomoci týmu, bohužel nám to tam nepadlo.

Obnovila se vaše dřívější spolupráce s kamarádem Davidem Tůmou.
Jo, to bylo super. V první třetině jsem dával Tůmičovi žabičku, když jsem byl asi v lepší pozici a měl zakončovat sám. Ale jsem prostě zvyklý pořád mu nahrávat (usměje se).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz