Po titulu hned do Brna! Při oslavách byla znát únava, hlásí Musil a Hrubec

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

V neděli vybojovali šestou finálovou výhru nad Libercem a slavili titul, dva dny poté už se David Musil a Šimon Hrubec hlásili do přípravy národního týmu. „Nejhezčí oslavy byly hned na ledě a v kabině, pak nás trošku přepadla únava," tvrdí shodně Oceláři.

HokejkaSHOPvanoce

Oba hráči jsou ještě plni euforie, vybojovali největší úspěch kariéry. „Vyhrát pohár, to je zážitek. Něco neskutečného. Kdybych teď nebyl v nároďáku, asi bychom s klukama z Třince ještě někam zašli," povídá Musil. Z jeho hlasu je cítit, že uplynulé dny byly dost náročné.

Musil: Třeba budou fanoušci na Kometě jednou fandit i mně

„Ale o hlasivky jsem trošku přišel na ledě, hned po posledním vítězství," namítá. „V hokejové kariéře jsou momenty, na které člověk nikdy nezapomene. Tohle bude pro mě určitě jeden z nich. Vyhrát titul kdekoli, to je neskutečný úspěch a zážitek na celý život," vyznává se syn slavného otce. František Musil potomkovi hned gratuloval. „Táta byl pyšný. Jen mi říkal, ať si to užiju," usměje se.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Oslavy ovšem nebyly dlouhé, Musila povolal do akce národní tým. „V pondělí navečer mi zavolali, domluvili jsme se, že přijedu na trénink. Nijak jsem nepřemýšlel nad tím, zda budu pozvaný, nebo ne. Možná jsem doufal, ale nejdřív jsem si chtěl užít to, že jsme vyhráli titul." Nad nabídkou neváhal. „Jsem rád, že jsem tady, určitě mi není líto, že bych mohl ještě oslavovat. Vždy je pěkné prodloužit si sezonu, když člověk takhle dostane příležitost. Chtěl bych se ukázat."

Konkurence je veliká, Miloš Říha má k dispozici dvanáct beků. „Budu dělat, co budu moci. To je jediné, co mohu ovlivnit," reaguje. Kdyby se dostal na mistrovství světa, letošní sezona by pro něj neměla chybu. „Bylo by to krásné," zasní se. „Teď ale máme teprve České hry v Brně, pak už to nebude na mně, rozhodnou trenéři. Mohlo by to být na Kometě pěkné, třeba fanoušci jednou budou fandit i mně," usměje se.

Hrubec o reprezentaci: Jsem připravený na jakoukoli roli 

Podobné pocity v uplynulých hodinách prožíval Šimon Hrubec. Brankář čerstvých mistrů republiky si před nástupem do reprezentace nevydechl. Stihl aspoň úvod mistrovských oslav. „Bylo to krátké, ale myslím, že to nejintenzivnější jsme zažili v šatně. Tam to bylo velké. Šampaňské stříkalo všude, koberec zničený, úplně kaput. Když jsem si později balil věci, už tam nebyl."

Po finále cítil vyčerpání. „Když se pak mělo jít ze zimáku do města, ani jsem už neměl chuť pít, jak jsem byl unavený. Chtělo se mi strašně spát. Euforii vystřídala únava." Rodák z Vimperka se snažil ze všech sil, věděl, že tyhle chvíle si je třeba vychutnat. „Přišlo mi to trochu jako silvestrovské oslavy. Ohromná euforie, radost. Ráno se vzbudíte s kocovinou a zjistíte, že máte zase celý rok před sebou," vypráví z vesela.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Na bujaré hýření ovšem neměl čas, brzy následoval přesun do Brna. Za reprezentací. „Byli jsme v kontaktu, že by to možná mohlo dopadnout. Když to přišlo, byl jsem rád. Jsem k dispozici. Uvidíme, jak to v otázce brankářů celé dopadne, záleží na trenérech. Já jsem připravený na jakoukoli roli," upozorňuje.

Jak známo, příští sezonu by měl Hrubec chytat jinde. Jedná o odchodu do ciziny, spekuluje se o KHL. Už má bližší informace? „To se ještě nedá říci. Chtěl bych do zahraničí. Rusko, Švýcarsko, Švédsko... Nějaká jednání jsou, řeší se to. Byl bych zklamaný, kdyby to nevyšlo. V sezoně jsem pro to víc udělat nemohl," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz