Po Rusku jsem se cítil šíleně, přiznává Novotný. Turnaj bere jako neúspěšný

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Poprvé od MS 2015 v Praze se vrátil do národního týmu. Zkušený bard Jiří Novotný odmakal tři zápasy, coby kapitán velel týmu, který z nich dokázal vytěžit jen dva body. „Můžeme si říkat, že jsme proti Švédům hráli dobře a předtím s Finy otočili zápas. Ale já beru turnaj jako neúspěšný, skončili jsme poslední," hlásí upřímně útočník švýcarské Ambri-Piotty..

Jágr Chance liga

Po sobotním debaklu 2:7 s Rusy chtěli čeští hokejisté zabrat a napravit dojem. Dlouho se zdálo, že by mohli dokráčet k vítězství, ovšem soupeř se zvedl a ve finiši třetí třetiny dokonal obrat. „Byla to smolná porážka, nevyhrál lepší tým. Dali jenom o ten jeden gól víc, co se dá dělat," mrzí Novotného.

Pro hokejisty jde vzhledem k průběhu utkání o hořký výsledek. „Měli jsme pak zase šance srovnat, ale bohužel. První třetina z naší strany dobrá, druhá ne. Třetí byla podle mě zase velmi kvalitní, jenže nakonec to skončilo 3:2 pro Švédy. Je to blbý, ale třeba se můžeme od toho výkonu aspoň odrazit. Hráli jsme úplně jiný hokej než proti Rusům."

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Český kapitán odmítá, že by se sobotní nezdar se sbornou promítl do utkání proti Tre Kronor. „Ta porážka vliv neměla. Zápasy jdou rychle za sebou. V sobotu jsme si k tomu něco řekli a druhý den se k tomu zápasu vůbec nevraceli. Věděli jsme, že to byla ostuda a chtěli jsme ji napravit," potvrzuje

Říha: Ujel nám vlak a bude těžké ho dohnat

Duel proti mistrům světa vypadal podstatně lépe, reprezentanti sahali po bodovém zisku. „Porážka se Švédskem nás mrzí, protože nakročeno bylo dobře. Vedli jsme 2:0, ale oni srovnali. A ta poslední branka? Pořádně jsem ji neviděl, smolná. Nějak se to odrazilo zezadu. Za ten zápas se Švédskem musím tým pochválit, odehrál ho opravdu dobře," hodnotí nejzkušenější český útočník.

Když přijde ke slovu komentář celého turnaje, moc pozitivních věcí se nenajde. „Se Švédskem jsme hráli dobře, ale prohráli. S Ruskem to asi viděl každý, to bylo špatné, nechávali jsme se vylučovat. Skončili jsme se dvěma body poslední, takže nějak extra pozitivně turnaj brát nemůžeme. Ale vyzkoušeli se mladí kluci, žádná hrůza. Trenéři pracují s tím, co mají. Scházeli jsme se na poslední chvíli a nebyl čas moc natrénovat," rozebírá.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Novotný se po delší odmlce znovu vrátil na mezistátní led. „Je to těžké, hodně rychlé. Na nic není čas. Je mi už pětatřicet let, pomáhal jsem, jak to šlo. Na rovinu: po Rusku jsem se cítil úplně šíleně. Ale to mě neomlouvá. Turnaj beru jako dobrou prověrku. Mám slušný pocit ze zápasu proti Švédsku, sedl naší lajně i celému týmu. Ale zároveň vidím, že vždycky to může být lepší. Tady se není o čem bavit."

Porazit Švédy, nálada by byla příjemnější. „Skončili jsme poslední, beru to jako neúspěšný turnaj. Ale byli jsme tady jedna parta, vymačkali ze sebe maximum. Zajímavé je, že vlastně stačil jeden gól proti Švédsku. Kdybychom ho dali my a vyhráli, stojíme tady, jak byl turnaj super, protože máme pět bodů. Rozhodovaly detaily," dodává závěrem.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz