Po roce do Českého ráje. Tygři přivítají Boleslav v Turnově

Foto: maskova-zahrada.cz

Program juniorského turnaje O Pohár DHL okoření vložené úterní kolo, jeden z jeho duelů bude mít i speciální příchuť. Liberec totiž přivítá rivala z Mladé Boleslavi na zimním stadionu v Turnově!

HokejkaTV

Bílí Tygři každoročně pořádají jedno utkání nejstarší mládežnické kategorie v některém ze spřátelených měst, letošní sezona není výjimkou. Letos zamíří podruhé za sebou do nedalekého Turnova.

Pod vrcholky Českého ráje loni odehráli parádní bitvu s pražskou Spartou, kterou muselo rozhodnout až prodloužení. Na stranu „domácího“ Liberce ho za stavu 2:2 strhnul v přesilovce čtyři na tři Václav Burda. A to byl teprve třetí z rekordních dvanácti zápasů, k nimž proti sobě v minulé sezoně právě tito dva soupeři nastoupili...

Ještě větší sportovní prestiž bude mít nadcházející souboj. V úterý 29. října od 18 hodin totiž Tygři zkříží hokejky s úhlavním rivalem, Mladou Boleslaví!

„Do Turnova se moc těšíme. Je tam krásný zimák s úzkým hřištěm, což slibuje rychlý mládežnický hokej. Navíc se jedná o derby! Věříme tedy, že stejně jako loni přijde hodně lidí. Tímto si všechny dovoluji pozvat,“ hlásí na klubovém webu liberecký trenér Milan Plodek.

Foto: maskova-zahrada.cz

Ledová plocha v Turnově má 59 metrů na délku, ale jen 26 metrů na šířku. Výhodu by v tomto ohledu mohli mít mladí Bruslaři, jejichž druhá hala disponuje malinkým kluzištěm o rozměrech 56 x 26 metrů, většinou ale stejně hrají a trénují v hlavní hale.

Loni na Spartu přišlo podle oficiálních údajů 250 diváků, takové číslo by chtěli pořadatelé přinejmenším zopakovat. Zimní stadion Ludvíka Koška patří mezi nejkrásnější „zimáčky“ v Česku, nová hala vyrostla u řeky Jizery v roce 2015. Slavnostní otevření proběhlo dokonce na den přesně před čtyřmi lety – 28. října.

Liberecký klub pojme utkání na juniorské poměry víc než poctivě. Mezi fanoušky dorazí tygří maskot, připraven bude i malý fanshop Bílých Tygrů. A v přestávce si budou moci příchozí zasoutěžit ve Zlaté Tygří trefě, která tradičně doprovází extraligové zápasy A-týmu.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz