Po první sezoně konec? S Hrachovinou se rozloučíme, tvrdí prezident Barysu

Foto: hc-avto.ru

17. června 17:18

Václav Jáchim

Před rokem ukončil úspěšné působení ve finském týmu Tappara Tampere, s nímž slavil mistrovský titul. Dominik Hrachovina se vydal za novou výzvou do ruské KHL, jenže po první sezoně to vypadá, že se bude nucen zase stěhovat. Vedení kazašského Barysu Nur-Sultan (dříve Astana) totiž hodlá vsadit na jiné gólmany a s českým krajánkem do budoucna nepočítá.

HokejkaTV

Kolem účastníka mistrovství světa 2018 panovaly určité nejasnosti už zhruba před deseti dny, kdy pro kazašská média prezident Barysu uvedl, že budoucnost Hrachoviny není úplně jistá. Poté účastníka KHL posílil kanadský brankář Eddie Pasquale, který v uplynulé sezoně chytal tři zápasy NHL za Tampu Bay, což situaci Hrachoviny ještě víc ovlivnilo.

Barys má aktuálně k dispozici čtyři maskované muže. Pasquale podepsal smlouvu před několika dny, v týmu pokračuje Henrik Karlsson – naturalizovaný Kazach švédského původu. Zůstává i mladík Sergej Kudrjavcev. A Hrachovina? „S ním se rozloučíme, podali jsme žádost na ukončení smlouvy," řekl pro Bestnewa.kz prezident klubu Boris Ivaniščev.

Foto: hcbarys.kz

Čtyřiadvacetiletý rodák z Brna strávil v Barysu jednu sezonu. Absolvoval 22 utkání základní části KHL s úspěšností zásahů 91,4 procent, přičemž Hrachovinu v úvodu sezony zabrzdila zlomenina nohy nad kotníkem. V play off přidal český gólman čtyři starty. Ačkoli se původně zdálo, že někdejší brankář Komety či Havířova na podzim přidá druhý ročník ve službách kazašského klubu, s ohledem na vyjádření šéfa klubu to tak nevypadá.

Těžko říci, jestli to nesouvisí i se snahou angažovat cizince, kteří přijmou kazašské občanství a posléze pomohou tamní reprezentaci na světových šampionátech. Karlsson tak učinili, Pasquale možná také nebude proti. Z výčtu aktuálních gólmanů by měl nicméně zmizet právě český krajánek.

Foto: mtv.fi

„Nemáme jedničku nebo trojku, všechno rozhodne sportovní princip. Pasquale nám může v budoucnu hodně pomoci, Kudrjavcev dostane šanci v Nomadu Astana, který bude hrát nově ruskou Vyšší ligu. Karlsson? Má platný kontrakt, tak ať bojuje! Každý viděl, jaká konkurence panovala, když byl v týmu i Hrachovina," uzavřel šéf klubu Ivaniščev.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz