Po Polanském slaví také Adamský. Za dvoustovku jsem rád, usmívá se

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

14. března 2018, 21:57

Daniel Ježek

Série Ocelářů s Pardubicemi pokračovala druhým duelem na třineckém ledě, ve WERK ARENĚ tentokráte byl k vidění jednoznačnější průběh, než při úvodním měření sil. Oceláři si do konce druhé dvacetiminutovky vypracovali tříbrankový náskok, ten si pak v poslední třetině pohlídali. Jednou přesnou trefou se na listinu střelců zapsal Martin Adamský, pro kterého to byla jubilejní dvoustá trefa v nejvyšší soutěži.

NHL 20

Dlouho to v první třetině vypadalo, že druhé střetnutí Ocelářů s Dynamem nabídne stejný průběh, jak duel úvodní. V poslední minutě dvacetiminutovky ale Jiří Polanský nohou dopravil kotouč do branky, videorozhodčí pak spustil velkou radost třineckého publika. Polanský v úvodu další periody přidal svou druhou branku, v osmatřicáté minutě pak hostující obraně pláchl Martin Adamský a vsítil svou jubilejní dvoustou branku v extralize.

„Věřil jsem, že mi ta dvoustovka letos padne. Že to vyšlo na druhé čtvrtfinále, a ještě z toho byl jeden z rozhodujících gólů, za to jsem nesmírně rád. Ten gól mě hodně těší. Puk mám schovaný, určitě půjde do vitríny. Dát dvě stě gólů v extralize je krásná meta, jsem velmi rád, že jsem tohle dokázal,“ raduje se třinecký rychlík.

O dnešní výsledek se postaral Jiří Polanský, jaký je jeho přínos?
Dal dva góly, na jeden nahrál. Jde ale vidět, že hrajeme opravdu kompaktně a není to jen o Jirkovi. Počínaje gólmanem, obránci a útočníci, všichni šlapeme jeden za druhého a zatím se nám to vyplácí. V tomhle trendu musíme pokračovat.

Co říkáte na fakt, že Jirka Polanský dává góly nohou?
To vůbec nevadí. Já si z něho před druhou třetinou sice dělal srandu, že si nebere hokejku, protože ji nepotřebuje. Nakonec ale dobře, že si ji vzal. Takhle jde vidět jeho černá práce, že před tou bránou stojí. I takové góly padají.

Byli jste více klidní než v prvním zápase?
Trochu bylo vidět, že z nás opadl stres z prvního zápasu, který jsme museli vyhrát. Dneska jsme si věřili na puku a předváděli jsme hru, která nás, až na pár výjimek, zdobila po celou sezónu. Za dnešní předvedený výkon jsem hodně rád.

Je jejich hra tak moc nepříjemná?
Už to je play off, hraje se na krev, žádné kudrlinky nečekejte. Chodí se do toho naplno, hraje se hodně do těla. Je to na čtyři vítězné zápasy, tahle série ještě může být dlouhá. Oni do toho dají určitě všechno, stejně jako my.

Videoohlas s Jiřím Polanským

Dvoustovka vás asi nenechala chladným, že?
Věřil jsem, že mi ta dvoustovka letos padne. Že to vyšlo na druhé čtvrtfinále, a ještě z toho byl jeden z rozhodujících gólů, za to jsem nesmírně rád. Ten gól mě hodně těší.

Co jste po gólu říkal gólmanovi?
Já jen jel pro puk, nic jsem mu neříkal, jen jsem ho nemohl najít. Takový já nejsem.

Puk tedy máte?
Mám ho schovaný, určitě půjde do vitríny. Dát dvě stě gólů v extralize je krásná meta, jsem velmi rád, že jsem tohle dokázal.

Ve třetí třetině jste hodně bránili, bylo to těžké?
My nebránili. Šlo vidět, že Pardubicím jde o všechno, oni napadali ve třech hráčích. To nám dělalo velké problémy. My jsme ale dost zkušení na to, abychom si výsledek pohlídali. Věděli jsme s čím jít do třetí třetiny.

S čím pojedete do Pardubic?
Odvážíme si vedení 2:0, to ale nic neznamená. Soupeř je hodně houževnatý a hraje velice nepříjemně. Máme sice slibné vedení, série se ale hraje na čtyři vítězné zápasy. Musíme pracovat pořád stejně.

Sestřih zápasu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz