Po pádu Havířova zůstává v první lize. Velký posun, hlásí Chroboček

Foto: hokejprerov.cz

Prvoligový Přerov si plácl s druhou posilou, z Havířova zlákal obránce Davida Chrobočka. Zubři jeho příchod potvrdili na svých oficiálních stránkách.

25letý bek zatím druhou nejvyšší soutěž nehrál nikde jinde než v mateřském Havířově.

Po pádu AZetu o patro níž ale zvedá kotvy: Přerov už tak na soupisce pro další sezonu má sedm beků.

„Sháněli jsme náhradu za Kubu Kubeše,“ vysvětluje sportovní manažer klub Pavel Hanák.

„Vyhlédli jsme si Davida, který je spolehlivý a s Chance ligou už má zkušenosti. Ví, jak soutěž hrát, navíc je to pravák,“ dodává Hanák.

Chroboček prvoligové stadiony pravidelně brázdí od roku 2017, kdy se usadil v havířovské sestavě. A postupem času se vypracoval v defenzivní oporu.

„Vyhlédli jsme si Davida, který je spolehlivý a s Chance ligou už má zkušenosti.“

Uplynulý ročník zakončil s 15 body jako nejproduktivnější zadák týmu. Od trenérů na ledě dostával obrovský prostor, jeho průměrný ice time šplhal k 22 minutám za zápas.

Mimo jiné zaujal gólem přes celé hřiště ↓

Podobnou důvěru by jistě rád měl také u Zubrů. Všechny potřebné informace si Chroboček zjišťoval od bývalých spoluhráčů Jiřího Krisla a Antonína Pechance.

„Reference byly skvělé. Nebylo nad čím přemýšlet. Beru to jako velký posun v kariéře. Přerov v posledních letech předvádí výborné výkony,“ těší ho.

„Nebylo nad čím přemýšlet. Přerov v posledních letech předvádí výborné výkony.“

„Jednání proběhla v pohodě, domluvili jsme se snad během týdne. Všechno klaplo, což je super,“ přidává Chroboček.

Aktuální soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři:
Michal Postava, Michael Petrásek, Petr Žurek.

Obránci:
Tomáš Hanák, Robert Černý, Matyáš Gréč, Jiří Krisl, Ondřej Ševčík, František Hrdinka, Jan Billa, Adam Holík, David Chroboček.

Útočníci:
Daniel Indrák, Jan Svoboda, Jiří Goiš, Jan Fencl, Antonín Pechanec, Tobiáš Kuchta, Radim Hradil, Petr Švejda, Matěj Halík, Matouš Kratochvil, Rok Macuh.

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz