Po odchodu z Chomutova míří Valach do EBEL. Bude hrát za Linec

Foto: piratichomutov.cz

1. července 8:14

Václav Jáchim

Tři a půl sezony bojoval za Chomutov, Juraj Valach zažil u Pirátů dobré i mizerné časy – zejména poslední měsíce byly s ohledem na finanční problémy klubu hodně náročné. Urostlý slovenský bek nyní opouští české soutěže a míří do EBEL. „Juraj se dohodl na spolupráci s Lincem," informuje Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

HokejkaSHOPvanoce

Rakouský klub potvrdil Valachův příchod na svém webu, vedení Lince chce využít jeho zkušeností a očekává, že bude pro obranu týmu vítanou posilu. Podobně jako slovenský bek jde do Lince také brankář Thomas Stroj, který  dosud chytal za Dornbirn.

Pro Valacha každopádně nastane hokejová změna, za jiný než český či slovenský klub hrál totiž naposledy v sezoně 2007-08, kdy oblékal dresy zámořských juniorských týmů Vancouver Giants, Regina Pats a Red Deer Rebels.

„O Juraje mělo zájem víc klubů, v zahraničí se objevily další varianty. Jednání s Lincem bylo velmi konstruktivní, Juraj dostal zajímavou nabídku a rozhodl se ji využít," popisuje Tomáš Krejčí. Linec patří k nejlepším klubům EBEL, slovenský reprezentant dostane velký herní prostor. Představitelé klubu na svých stránkách naznačili přání, aby Valach mimo jiné také pozitivně působil na řadu mladších spoluhráčů.

Třicetiletý rodák z Topolčan spojil kariéru především s českým hokejem. Valach si zahrál KHL za Slovan Bratislava, jinak ale působil v Tipsport extralize. Po odchodu ze Zvolena v létě 2011 posílil Kometu Brno, posléze se stěhoval do Slavie Praha. K červenobílým se v roce 2013 vrátil a strávil u nich tři sezony, ještě déle pak hrál pod trenérem Vladimírem Růžičkou za Chomutov.

V uplynulé sezoně nastoupil za Piráty ke 44 utkáním, zaznamenal tři góly a pět nahrávek. Když klub na jaře sestoupil z nejvyšší soutěže, bylo zřejmé, že si účastník olympiády 2018 a MS 2014 bude hledat nový klub. Valachovi v  Chomutově stále dluží mzdu, slovenský bek na sociálních sítích Piráty i poměry v českém hokeji kritizoval a uvedl, že o tématu chystá knihu.

Nyní má jasno o další hokejové budoucnosti, spoji ji s Lincem. „Juraj se na novou sezonu chystá individuálně, do společných tréninků s týmem by se měl zapojit koncem července," dodává agent Tomáš Krejčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz