Po debaklu změna. Fiala rezignoval, povede Kometu znovu Zábranský?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

V minulých dnech se o tom spekulovalo, po vysoké porážce Komety s Karlovými Vary dostaly události spád. Na střídačce Brňanů končí hlavní trenér Petr Fiala, který k týmu přišel v průběhu letní pauzy. Prozatím není jasné, kdo tým převezme. Údajně je ve hře návrat majitele Libora Zábranského, který měl mužstvo na povel v mistrovských sezonách i během minulého ročníku.

HokejkaSHOPvanoce

Trenér Fiala oznámil rezignaci na tiskové konferenci po utkání s Energií. Zatím není jasné, kdo bude jeho nástupcem. Mohl by to být opět majitel Libor Zábranský, třeba ale dojde na jinou variantu. „Situaci řešíme a v pondělí k ní vydáme prohlášení," uvedl na klubovém webu majitel Libor Zábranský.

Petr Fiala se o odchodu z funkce rozhodl bezprostředně po skončení souboje se Energií. „Poslední třetina nebyla hodná jména Komety. Pro mě to byl poslední signál k tomu, abych odstoupil,“ uvedl na tiskové konferenci. „„Prohráli jsme pětkrát v řadě. Výkon ve třetí třetině zápasu s Karlovými Vary nebyl hodný Komety. Dnešní utkání jsem si dal sám pro sebe jako rozhodující. Skončilo to 2:7, není co řešit," doplnil

K trenérské změně dochází po debaklu Komety 2:7 s Energií. Přitom ještě nedávno hráli Brňané výborně, po 14. kole vedli tabulku. Pak ale následoval propad, listopadové bitvy Kometě vůbec nevyšly – z posledních pěti utkání si připsala jediný bodík za porážku ve Vítkovicích po nájezdech, aktuálně jsou Brňané na 33 bodech. Další zápas je čeká už v úterý v Třinci.

Škatulata v trenérském štábu Komety jsou čtvrtou změnou na extraligových střídačkách této sezony. Už po sedmém kole skončil v Pardubicích hlavní kouč Ladislav Lubina, jehož nahradil asistent Radek Bělohlav. Po 10. kole nastoupil ve Zlíně Robert Svoboda místo odvolaného Antonína Stavjani. K týmu hradeckého Mountfieldu pak do dvojice hlavních trenérů přišel Vladimír Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz