Po 25 letech mezi elitou. Britové mají v nominaci jen dva legionáře

Foto: iihf.com

Britové jako první z šestnáctky účastníků MS v Bratislavě a Košicích odkryli finální nominaci. Trenér Pete Russell ukázal na 25 hráčů, z nichž 21 loni vydřelo senzační návrat mezi elitu. Po dlouhých 25 letech.

Aplikace Tipsport extraligy

U postupových oslav, které v závěrečném vystoupení MS divize IA proti domácímu Maďarsku vystřelil v čase 59:45 útočník Robert Farmer, chyběli jenom zraněný obránce Evan Mosey a tři nováčci – zadák Tim Billingsley s forvardy Benem Lakem a Josephem Lewisem.

Foto: iihf.com

Poslední jmenovaný je jedním ze dvou legionářů, Lewis hraje druhou nejvyšší německou ligu za Kaufbeuren. Druhým je devatenáctiletý talent Liam Kirk, který má za sebou premiérovou sezonu v juniorské OHL. Za Peterborough zapsal 68 startů a 48 bodů (26+22).

Hned 23 hráčů je z domácí soutěže. „Jako trenéři jsme museli učinit velká rozhodnutí. Udělali jsme vše, co je v našich silách. Chápu, že kluci, kteří vypadli, jsou zklamaní. Ale hráčům, které jsme vybrali, věříme,“ hlásí pro web icehockeyuk.co.uk trenér Pete Russell.

Foto: iihf.com

Britové, kteří mají v kádru také devětatřicetiletého Skota Colina Shieldse či bratra útočníka Chicaga Brendana Perliniho Bretta, se opět sešli v úterý na ledě Coventry a o víkendu se utkají s Nižným Novgorodem. V sobotu v Nottinghamu, v neděli pak v Sheffieldu.

Velká Británie, která si naposledy proti nejlepším zahrála v roce 1994, se na MS v košické skupině A střetne postupně s Německem, Kanadou, Dánskem, USA, Finskem, domácím Slovenskem a Francií. Jasným cílem Russellovy družiny bude udržení v elitní skupině MS.

Nominace Velké Británie na MS v Bratislavě a Košicích (10. – 26. května 2019):

Brankáři:
Ben Bowns, Thomas Murdy (oba Cardiff), Jackson Whistle (Sheffield).

Obránci:
Tim Billingsley, Steve Lee (oba Nottingham), Evan Mosey,  Mark Richardson (oba Cardiff), Ben O´Connor, David Phillips (oba Sheffield), Dallas Ehrhardt (Manchester), Paul Swindlehurst (Belfast).

Útočníci:
Ollie Betteridge, Robert Farmer, Robert Lachowicz, Brett Perlini (všichni Nottingham), Robert Dowd, Jonathan Phillips (oba Sheffield), Luke Ferrara, Ben Lake (oba Coventry), Ben Davies (Guildford), Mike Hammond (Manchester), Liam Kirk (Peterborough, OHL), Joseph Lewis (Kaufbeuren, DEL2), Matthew Myers (Cardiff), Colin Shields (Belfast).

Trenéři: Pete Russell, Adam Keefe a Corey Neilson.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz