Po 19 zápasech konec. Bývalý útočník Olomouce a Vsetína se v Nitře loučí

Foto: M. Slavík, hockeynitra.com

15. listopadu 2019, 19:47

David Jahoda

Slovenský útočník Roman Rác, který od sezony 2010/11 působil výhradně v Česku, si bude hledat nové angažmá. Angažmá v Nitře mu nevyšlo podle představ, proto se s vedením klubu dohodl na ukončení smlouvy.

partneři českého hokeje

Trenčínský odchovanec odešel do Nitry v létě. Za sebou měl poměrně vyvedenou sezonu ve Vsetíně, kde během 54 zápasů základní části zapsal 44 bodů (16+28).

V novém působišti ale během 19 zápasů zaznamenal jen pět bodů (0+5). Další se bude snažit přidat jinde.

„Vedení HK Nitra se dohodlo s Romanec Rácem na konci smlouvy. Přestože vůbec nepochybujeme o hokejových kvalitách tohoto útočníka, někdy vám hvězdy nepřejí, i když děláte všechno proto, aby se vaše výkony zvedly,“ informuje klub z Nitry na svých webových stránkách.

„Přestože vůbec nepochybujeme o hokejových kvalitách tohoto útočníka, někdy vám hvězdy nepřejí, i když děláte všechno proto, aby se vaše výkonem zvedly.“

„S Romanem jsme se férově a korektně vzájemně dohodli na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby v našem klubu a v další kariéře mu přejeme hodně úspěchů,“ dodává se ve zprávě.

„Nitře děkuji, vytvořila mi výborné podmínky. Bohužel si to nesedlo hokejově. Dělal jsem všechno, co bylo v mých silách, ale nepodařilo se mi to zlomit. Proto je čas na změnu. Beru to jako novou zkušenost, ještě se mi to v kariéře nestalo. Věřím že najdu klub kde se znovu nastartuji,“ vyjádřil se Rác pro hokej.cz.

Osmadvacetiletý útočník strávil dlouhá léta v Olomouci, ze Slovenska zamířil na Hanou už v juniorském věku. Tamnímu celku dopomohl v sezoně 2013/14 k návratu do Tipsport extraligy. Ve svém nováčkovském ročníku mezi českou elitou hrál v životní formě, ve 43 zápasech nasbíral 30 bodů.

Dobré výkony ho vystřelily i do slovenského národního týmu, v jehož dresu sehrál šest zápasů s bilancí 1+0.

Ještě během sezony ho ale postihly nepříjemné zdravotní potíže, které jeho kariérní vzestup výrazně přibrzdily. Rác se léčil se zánětem srdce, mimo hru byl skoro rok. Do sestavy Olomouce se mu poté už výrazněji prosadit nepovedlo a v posledním roce smlouvy s Hanáky působil spíše v prvoligovém Havířově.

Kam kroky šikovného útočníka povedou nyní? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz