Plzni hrozí konec. Podělali jsme si to, ví Nedorost. Ale vzpamatujeme se!

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Po vydřeném postupu přes Olomouc ve čtvrtfinále rozehráli plzeňští hokejisté sérii s Třincem skvěle. Dvakrát loupili ve Slezsku a kdekdo už viděl indiány ve finále. Oceláři ale na západě Čech urvali dvě výhry a ve čtvrtek si díky obratu last minute zajistili trumfové eso. Třinec teď dělí jediná výhra od postupu do finále, škodovka je na pokraji vyřazení. „Ale sérii jsme ještě neprohráli. Není čas být skleslý,” říká zkušený plzeňský útočník Václav Nedorost.

HokejkaTV

Plzeň přitom pátý duel rozehrála slibně a jako pokaždé v dosavadním průběhu semifinálové série šla do vedení, když v přesilovce skóroval David Stach. Brzy sice vyrovnal Tomáš Marcinko, ale v polovině zápasu Pulpán vrátil indiánům náskok.

Škodovka ho soustředěně bránila, ale necelé tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal Michal Kovařčík, kdy jeho platnost gólu ještě muselo posvětit video, a 20 sekund před třetí sirénou završil rychlý obrat Milan Doudera. Třinecké tribuny se radostí otřásaly v základech – Oceláři jsou krůček od finále.

„Jsme zklamaní, kdo by nebyl. Hodíme to za hlavu, pak si zatrénujeme a připravíme se v hlavách na šestý zápas. Doufám, že ho vyhrajeme,” kouká se dopředu. „Podělali jsme si to ve třetí třetině, kdy dvě minuty před koncem přijde vyrovnání a gólem 20 vteřin před koncem si prohrát zápas? To je škoda. Nebudeme ale nikoho vinit. Takové góly prostě padají a tentokrát bylo štěstí na straně Třince. My teď zregenerujeme a půjdeme úplně naplno do šestého zápasu,” velí Nedorost.

Byť Západočeši vypálili na Hrubce jen 16 střel, mohli klidně pomýšlet na další góly. Třeba Jakub Pour smolně trefil tyčku. „Nepadlo nám to tam, ale musím říct, že domácí měli taky dost šancí. Drželi jsme se, padali jsme tam po hubě. Rozhodly takové góly… Nahození, které nám tam smolně propadlo, ale takové góly prostě padají,” ví zkušený borec.

Sestřih 5. semifinále Třinec – Plzeň

„Zápasy jsou vyrovnané. Třikrát jsme prohráli o gól, rozhodují maličkosti. Doufám, že se štěstí v šestém utkání přikloní k nám a vrátíme sérii do Třince,” dodává. Karty se hezky promíchaly. Všechny trumfy teď drží Oceláři. Stačí jediná výhra a jsou ve finále. „Ale není čas být skleslý. Neprohráli jsme sérii, Třinec potřebuje čtyři vítězství stejně jako my. Když vyhrajeme dva zápasy za sebou, což už se nám v této sérii podařilo, budeme hrát finále,” myslí pozitivně.

Západočeši prošustrovali vedení 2:0 na zápasy a teď musí nutně zabrat. „Věděli jsme, že nevyhrajeme 4:0, i když nás dvě výhry tady namlsaly. Třinec má ale kvalitní tým a nepodcenili jsme to ani trošku. V Plzni byl trochu lepší a zasloužil si vyrovnat. Teď to bylo vyrovnané. Byly úseky, kdy byl lepší Třinec, a kdy zase my. Štěstí rozhodlo ve prospěch Třince,” tvrdí.

Milan Doudera: Uloupili jsme to

A co síly? Mají indiáni v zásobě ještě dost energie? „Hrajeme o finále, takže se síly vždycky najdou. Ukázali jsme to i teď. Hráli jsme obětavě, snažili jsme se napadat, dělali jsme jim problémy. Nemyslím, že bychom měli málo sil,” uzavírá Václav Nedorost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz