Plzeňští mladíci i další posily. Jak se tvoří nový kádr Klatov?

Foto: Facebook SHC Klatovy

6. srpna 14:08

Adam Bagar

Hokejisté druholigových Klatov se už od minulého pondělí zase potí na ledě. Jaké hráče má kouč Michal Straka k dispozici? O tom se rozpovídal v rozhovoru pro klubový web.

Už dřív klub informoval o tom, že má jasno o brankářské jedničce. „Jsme rádi, že se nám podařilo získat Kristiána Koláře,“ říká Michal Straka. 22letý gólman se do Klatov vrací po dvou letech strávených v Táboře.

V obranných řadách pak počítá trenérský štáb víceméně se stejnými hráči jako v minulém ročníku. Zůstávají Filip Kovářik, Dominik Houdek, Stanislav Vajner, Jan Brtník a Jakub Sysel.

„Do přípravy s námi naskočil také plzeňský Tomáš Pánek, kterého bychom si chtěli udržet i do sezony. Nově se k týmu příští týden připojí Adam Zich, jenž hrál naposledy v Řisutech. Vyzkoušíme ještě několik dalších hráčů a uvidíme, tady zatím nechci být konkrétní,“ hlásí Straka.

Zato ofenzivní řady po jarních odchodech dost prořídly. „Z původní sestavy zbyli jen David a Josef Roubalové, Filip Kolář a Matěj Morawetz,“ potvrzuje klatovský kouč, který tak má k dispozici několik (staro)nových tváří.

„Z plzeňské mistrovské juniorky přišli Vlastimil Kvasnička, Adam Ženíšek a Aleš Matoušek, kteří už za nás několik zápasů v minulosti odehráli, a z pražské Kobry přišel Daniel Čech,“ odkrývá dál Straka tvořící se kádr na nový ročník druhé ligy.

„Útok plánujeme ještě během přípravy posílit, konkrétní jména ale nepovím. S plzeňskou juniorkou jsme dál ve spojení a chtěli bychom využít i některé jejich hráče, kteří už za nás nastupovali. Je tu i možnost startů některých extraligových hráčů, kteří nedostanou v Plzni v zápasech tolik prostoru,“ doplňuje na závěr.

Hokejisté Klatov si na první přípravné utkání musejí počkat do 16. srpna. Celkem jich mají na programu osm, čtyři doma a stejný počet venku. Dvakrát se utkají s Pískem, Příbramí a s Chebem, po jednom utkání sehrají s Kobrou Praha a německým Passau.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz