Plzeňské peklo na sjezdovce. Jen ať si zanadávají, směje se Snopek

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

Zatímco řada lidí v těchto teplých dnech přemýšlí, kde by se zchladila, hokejisté Plzně polykají nemalé tréninkové dávky na tradičním soustředění v šumavské Železné Rudě.

HokejkaTV

Už v šest hodin ráno mají indiáni na programu pětikilometrový výběh, který je povinný pro mladší hráče. Pak se maká třífázově. Dopolední dřina se odehrává na sjezdovce, následují dvě odpolední fáze. „Jedna z nich je ale herní,“ doplňuje kondiční trenér Jan Snopek.

Skladba tréninků je prakticky stejná jako předchozí roky. „Objemově uděláme spoustu práce, ale snažíme se stereotyp nabourat třeba jinými cviky, aby to kluci zvládali hlavou. Není lehké sem přijet třeba popáté za sebou a dělat pořád to samé dokola,“ má jasno Snopek.

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

Ani letos nechybějí náročné výběhy na sjezdovce, navrch ztížené pneumatikou v závěsu. „Už jsem věděl, co nás bude čekat, ale vždy je to náročné. Musí být, jinak by to bylo asi na prd. Nohy jsou u toho až na druhé koleji, trénujeme silou vůle,“ líčí bek Peter Čerešňák.

„Asi pro každého jsou nejhorší pneumatiky. Musíte se kousnout, je to hodně na morálku. Není to lehké, takové povinné peklo, ale všichni si uvědomujeme, jak je to důležité a věříme, že se nám ta tvrdá práce potom v sezoně vrátí,“ doplňuje mladý útočník Filip Přikryl.

Že to není nic jednoduchého, potvrzuje i Snopek. „Máte tam odpor, musíte ho překonat. Ne vždy vás pneumatika poslouchá tak, jak chcete. Pracujete proti nepředvídatelným okolnostem, stejně jako na ledě. Jdete na doraz a musíte se potýkat taky se stabilitou,“ hlásí.

Při takové fušce nejspíš nepatří k oblíbencům plzeňských hráčů, ale zase se říká, že společný nepřítel pomáhá stmelit partu. „Já to snesu, jen ať si zanadávají. Tady nás nikdo neslyší. To k tomu patří. Jsem tady jako hromosvod, aby všechno svedli na mě,“ usmívá se.

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

V Železné Rudě chybějí jenom Milan Gulaš a Tomáš Mertl, kteří se připravují individuálně, a Michal Moravčík, jenž doléčuje pohmožděné rameno z MS. Jejich parťáci tam budou makat do pátku, na stejné místo se pak vrátí ještě v době od 30. června do 5. července.

„To už budou tréninky jiné, zkrácené. Půjde se do rychlostních věcí, zároveň budeme držet i silovou linii, ale jinými metodami,“ nastiňuje Snopek. Druhým soustředěním indiánům skončí neoblíbená příprava na suchu, po níž přijdou na řadu necelé tři týdny dovolené.

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz