Plzeň zaplatí 50 tisíc, kotel má podmínku. Dukla pyká za rolbaře

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Předseda extraligové disciplinárky Karel Holý se znovu zabýval hrubě vulgárním skandováním plzeňských fanoušků, kteří se provinili v domácích zápasech s Libercem a Vítkovicemi! Indiáni pykají už podeváté v ročníku. Tentokrát byli potrestáni finanční pokutou v celkové výši 50 tisíc korun a navrch uzavřením sektoru 112 na jeden zápas s podmínečným odkladem.

Plekanec Chance liga

V duelu s Libercem se plzeňští fanoušci dopustili opakovaného, hrubě vulgárního skandování na adresu soupeře a rozhodčích, za což vyfasovali pokutu 20 tisíc korun. Dalších 30 tisíc musí ze stejného důvodu zaplatit za zápas s Vítkovicemi. Holý současně rozhodl o uzavření sektoru 112, tedy kotle, ve kterém byly pokřiky iniciovány, na jedno soutěžní utkání s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 5. února.

Plzeň zaplatila na pokutách už 142 tisíc korun

Plzeňští příznivci se provinili už podeváté v aktuálním ročníku. Klub na pokutách zaplatil už neskutečných 142 tisíc korun a pokud indiáni budou ve stejném duchu pokračovat, pokuty se budou navyšovat. „Výše pokuty, případně další tresty, se odvíjejí hlavně od počtu opakování přestupků v probíhající sezoně a také od četnosti jeho výskytu, rozsahu a stupně vulgarit v konkrétním utkání,“ vysvětluje Holý.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Ten se zabýval také chováním zlínských fanoušků v zápase se Spartou. Berani musejí zaplatit pokutu v celkové výši 10 tisíc korun – pět za vhození plastových lahví na ledovou plochu a dalších pět za opakované, hrubě vulgární skandování na adresu soupeře. A na stole mu přistál rovněž zápas nováčka z Jihlavy s Hradcem Králové, po kterém potrestal oba kluby finanční pokutou ve shodné výši pět tisíc korun.

Platit musejí také Zlín, Hradec Králové a Jihlava

Mountfield pyká za odpálení pyrotechniky v sektoru hostujících fanoušků, což bylo doloženo také videozáznamem. Dukla pak za hodně kuriózní věc. „Jihlavu jsme potrestali za urážky, hrubé chování a slovní napadení rozhodčích, kterého se v průběhu utkání dopustili pracovníci materiálně-technického zabezpečení na Horáckém zimním stadionu, konkrétně pak obsluha rolby,“ říká na závěr šéf disciplinárky.

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz