Plzeň zahnala frustraci palbou. Italští fanoušci? Blázni do hokeje, líčí Kindl

Foto: hcskoda.cz

Plzeň v Lize mistrů zapomněla na poslední porážky z domácí soutěže a navázala na fantastickou jízdu ze skupiny. Do play off vstoupila v Bolzanu jasnou výhrou 6:1 a do odvety si vytvořila luxusní náskok.

Nový fanshop

„Chtěli jsme navázat na náš povedený start do soutěže, výhra 6:1 pro nás moc znamená. O to víc, když se nám teď doma tolik nedařilo a nesbírali jsme body, jak bychom si představovali. Můžeme se od toho odrazit,“ hlásí pro web hcskoda.cz obránce Jakub Kindl.

Už jsme byli frustrovaní, že nám tam góly nepadaly

V extralize se indiáni poslední zápasy trápili, ale na ledě úřadujícího mistra EBEL už zase váleli. „Zjednodušili jsme hru. Samozřejmě už jsme byli frustrovaní, že nám tam góly nepadaly, ale dobře jsme v pondělí i v úterý potrénovali a výsledek se dostavil,“ libuje si.

Kindl si výborně plnil obranné povinnosti a navrch se blýskl i v útoku, když parádně připravil Miroslavu Indrákovi jeho druhý gól. Útočník nižšího vzrůstu už jenom doklepával do prázdné branky a i díky tomu si nakonec z Itálie odvezl kromě sladké výhry hattrick.

„Italští fanoušci na mě udělali velký dojem, jací jsou to, v dobrém slova smyslu, blázni do hokeje.“

„Dostal jsem pěknou nahrávku od Petra Kodýtka, najel si doleva a chystal se vystřelit, v tom jsem uslyšel právě Míru, jak na mě volá a říká si o kotouč. Tak jsem mu ho nahrál a on to moc pěkně zakončil,“ popisuje Kindl, který byl v Bolzanu nadšený z atmosféry.

„Italští fanoušci na mě udělali velký dojem, jací jsou to, v dobrém slova smyslu, blázni do hokeje. Jsem rád, že jsem mohl zažít na vlastní kůži jejich kulturu fandění a styl, kterým podporují své hráče,“ líčí Kindl, jenž smeká i před plzeňskými příznivci, kteří vážili cestu.

Přijeli také fanoušci Plzně. Doufám, že si zápas užili

„Chci jim ohromně poděkovat. Jeli za námi nějakých devět hodin, aby nás na vlastní oči viděli a pomohli nám. Doufám, že si zápas užili.“ Jistě ano, kromě šestigólového koncertu Škody a hattricku Indráka viděli pěstní souboj Conora Allena s Danielem Frankem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz