Plzeň v CHL jede, ale zranil se jí Pavelka. Chytat musel i kustod

Foto: Facebook HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně znovu ukazují, že jim Liga mistrů svědčí. Po loňské jízdě zatím letos nenašli přemožitele, po dvou domácích triumfech slavili cenné vítězství také na ledě Hämeenlinny.

HokejkaTV

Indiáni si na finského soupeře vyšlápli už podruhé, znovu drama rozhodli v prodloužení. Doma se po fantastickém obratu radovali z výsledku 5:4, na severu brali výhru 2:1. „Je dobře, že jsme to zvládli, máme oproti nim vzájemný zápas navrch,“ těší útočníka Petra Straku.

Gulaš s devíti body vládne produktivitě celé Ligy mistrů

Ten rozsekl úvodní vzájemnou bitvu. Tentokrát však vše režíroval Milan Gulaš, jenž navázal na šestibodové vystoupení proti Rungstedu – skóre otevřel i uzavřel. „Výborný jako vždycky! Ale trochu si zhoršil bodový průměr, třeba to zase dožene v sobotu,“ culí se Straka.

Ten měl po prvním duelu na zádech dres s nápisem Top Scorer. Ale nyní už patří Gulašovi, který s devíti body za pět branek a čtyři nahrávky jasně vládne produktivitě i střelcům celé soutěže. „Malinko mi utíká, měl bych zabrat. Je to těsné, bude to ještě fuška,“ směje se.

„Výborný jako vždycky! Ale trochu si zhoršil bodový průměr, třeba to zase dožene v sobotu.“

Trenérům ale během zápasu úplně do smíchu nebylo, ve 47. minutě za nerozhodného stavu 1:1 totiž musel pro zdravotní problémy odstoupit Jaroslav Pavelka. Mezi tyče se na závěr postavil nerozchytaný Dominik Frodl, ale těžkou pozici zvládl parádně a přispěl k výhře.

„Dominik to zvládl, poradil si se vším výborně. Oba brankáři chytali excelentně. Věřím, že Jarda bude v takovém stavu, aby mohl zase co nejdřív do brány,“ přeje si Straka. Pavelka však už kvůli zranění na tripu opustil mančaft a odcestoval k vyšetření zpátky do Česka.

Indiáni povolali Koláře, na tréninku zaskočil kustod Šulan

Indiáni povolali Kristiána Koláře, dopolední trénink ale ještě nestihl. A tak gólmanskou výstroj oblékl kustod Petr Šulan, který má z minulosti s chytáním zkušenosti. V juniorce chytal za Plzeň, v první lize za Beroun, ve druhé za Klatovy, Rokycany a působil také ve Francii.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz