Plzeň trápí marodka. Ještě dlouho budou chybět Mertl či Musil

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Plzeň neprožívá šťastné období: prohrála sedm z posledních devíti utkání. I vinou početné marodky či disciplinárního trestu Jaroslava Kracíka.

O Kapku lepší hokej

Mertl nehraje od 1. prosince. A ještě nějaký čas nebude.

„Tomáš podstoupí v nejbližších dnech operaci," oznámil v rozhovoru pro O2 TV Sport sportovní manažer Tomáš Vlasák. „Když ta rekonvalescence půjde tak, jak by měla, myslíme si, že by mohl v únoru ještě stihnout nějaká kola."

Dokonce ještě delší dobu než Mertla postrádají indiáni velkou letní posilu Pavla Musila, kterého v listopadu musela ze zápasu s Vítkovicemi odvézt sanitka.

„Snad v únoru by taky mohl naskočit," doufá Vlasák.

Aby těch starostí neměla Plzeň málo, o víkendu přibyl na marodku další důležitý útočník: Matyáš Kantner. „V neděli si zlomil ruku. Takže tam je to šest týdnů. Plus nějaká případná rehabilitace a posílení. Uvidíme, kdy bude moct," prozradil Vlasák pro O2 TV Sport.

Plzeň tedy bude muset dát víc prostoru jiným. Alespoň se jí z mistrovství světa vrátili tři reprezentanti: Martin Lang, Filip Přikryl a David Jiříček. Očekává se, že by vzhledem k absencím zkušených spoluhráčů mohli mít vysoký ice time.

Soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři: Dominik Frodl, Dominik Pavlát, Kristián Kolář.

Obránci: Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Michal Houdek, David Jiříček, Lukáš Kaňák, Vladimír Kremláček, David Kvasnička, Viktor Lang, Matěj Stříteský, Roman Vráblík.

Útočníci: Jan Eberle, Milan Gulaš, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Martin Lang, Sebastián Malát, Tomáš Mertl, Pavel Musil, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, David Stach, Petr Straka, Filip Suchý, Jan Slanina, Vojtěch Šuhaj.

Foto: hcplzen.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz