Plzeň si po Kodýtkovi a Pourovi pojistila i zkušenost do obrany

Foto: hcskoda.cz

10. ledna 2020, 10:49

Adam Bagar

Extraligová Plzeň si už s předstihem pojistila služby slovenského beka Petera Čerešňáka, který s tamním vedením prodloužil smlouvu o dva roky, tj. až do konce ročníku 2021/22.

Fanshop národního týmu

Šestadvacetiletý obránce působí v extralize už šestou sezonu, na západ Čech se vydal v roce 2016 po dvouleté vítkovické štaci. Celkem mezi tuzemskou elitou nastoupil už k 304 duelům, zaznamenal v nich 101 bodů při bilanci 19 branek a 82 nahrávek.

V probíhajícím ročníku ještě nevynechal jediný zápas, k 32 startům přidal 15 bodů za tři góly a 12 asistencí. Další může přidávat až do roku 2022. „Je klíčovým členem plzeňské defenzivy a důležitým členem kabiny Škodovky,“ píše klub v tiskové zprávě.

Peter Čerešňák je i pravidelným reprezentantem své země. V probíhající sezoně pomohl slovenskému výběru na turnajích v Německu a Švýcarsku, kde jej vedl jako kapitán. Představil se také na dvou seniorských MS či na olympiádě v Pchjongčchangu.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Jaroslav Pavelka, Kristián Kolář.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Michal Houdek, Bohumil Jank, Lukáš Kaňák, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Martin Heřman, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Sebastián Malát, Jan Matiášek, Tomáš Mertl, Vojtěch Němec, Dominik Pacovský, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Filip Suchý, Tomáš Vracovský, Patrik Zdráhal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz