Plzeň se loučí s Kubalíkem, Koreisem nebo Němečkem. Svoboda se upsal Kometě

Tomáš Svoboda. | Foto: Jan Čech, hcskoda.cz

Hodně změn hlasí v Plzni. Nejlepší extraligový kanonýr Dominik Kubalík podle očekávání zamíří do KHL, další střelec Tomáš Svoboda se vrací do Komety Brno a svolení k odchodu má Jakub Koreis. Do jiného extraligového celku má nakročeno reprezentant Jakub Lev (spekuluje se o Vítkovicích) a do Mladé Boleslavi odchází mladý obránce David Němeček. Nepokračuje ani brankář Matěj Machovský.

HokejkaTV

Indiáni si za Machovského našli náhradu v Jihlavě – Plzni se upsal jeden ze strůjců jihlavského postupu Miroslav Svoboda. Do města piva směřují také útočníci Denis Kindl (K. Vary) s Romanem Přikrylem (Kladno). Zahraniční posilou do defenzivy je Američan Nick Jones (Stjernen, Norsko).

O dalších akvizicích Západočeši jednají. „Hledáme dva až tři top útočníky. Chceme to vhodně doplnit, hledáme kvalitní hokejisty, kteří nahradí Dominika Kubalíka nebo Tomáše Svobodu. Zároveň dostanou šanci i mladí kluci z juniorky, kteří budou mít možnost zabojovat o svoje místo v A-týmu,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák.

O několika změnách v plzeňském kádru jsme vás informovali už na začátku dubna. Více zde.

„Hledáme dva až tři top útočníky. Chceme to vhodně doplnit, hledáme kvalitní hokejisty, kteří nahradí Dominika Kubalíka nebo Tomáše Svobodu."

Přikládáme tiskovou zprávu HC Škoda Plzeň:

Novou akvizicí do brankoviště indiánů je Miroslav Svoboda. Gólman, který se v uplynulém ročníku stal jednou z výrazných postav Dukly Jihlava v jejím tažení ve WSM Lize a následné baráži. Odchovanec Vsetína, který v mládežnických kategoriích působil v Třinci, předváděl v minulé sezoně parádní výkony a svoji úspěšnost zákroků dokázal v základní části, v play-off i baráži dostat výrazně nad 92 procent. „Míru jsme si vyhlédli a sledovali jsme jej delší dobu. Je to mladý kluk, který má všechno před sebou. Přichází v podobné fázi kariéry jako byl Machy a věříme, že jej dokáže nahradit a dál poroste,“ říká k příchodu Miroslava Svobody sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Novou tvář hlásí také defenzivní řady indiánů. Z norského Stjernenu (47 zápasů, 7+15) přichází na západ Čech americký zadák Nick Jones, který má za sebou působení v univerzitní zámořské soutěži i v AHL. Sedmadvacetiletý pravák se před loňskou sezonou vydal do Evropy a jeho výkony zaujaly i vedení indiánů. „U kanadských a amerických hráčů jste odkázáni na reference z různých zdrojů. Měli jsme jej v hledáčku, je to vysoký hráč, navíc pravák, kterého jsme potřebovali. Měl by to být hráč, který by měl být významnou posilou,“ uvádí na adresu Jonese Tomáš Vlasák.

„Míra Svoboda je mladý kluk, který má všechno před sebou. Přichází v podobné fázi kariéry jako byl Machy a věříme, že jej dokáže nahradit a dál poroste."

Do útoku indiánů pro novou sezonu přicházejí zatím jistě dvě jména. Jedno nové a jedno staronové. Z Karlových Varů míří do Plzně čtyřiadvacetiletý forvard Denis Kindl. Šumperský rodák v minulé sezoně působil v dresu Karlových Varů, za které si během 62 utkání extraligy a následné baráže připsal 9 branek a 19 asistencí. „Denis Kindl je typologicky podobný útočník jako Kuba Lev a když jsme se dozvěděli, že Kuba odejde, tak jsme jej oslovili. Měla by to být náhrada za Kubu a podle nás je v něm také velký potenciál k dalšímu zlepšování,“ říká k nové tváři v útočných řadách Vlasák.

Staronovou posilou v útoku je odchovanec plzeňského hokeje Roman Přikryl, který se vrací po vydařeném hostování v Kladně. Za Rytíře odehrál v základní části a následném play off WSM Ligy 61 utkání s bilancí 6 branek a 30 asistencí.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňský tým opouští devět hráčů
V kádru indiánů už v nové sezoně nebude pokračovat brankář Matěj Machovský, který se rozhodl vyzkoušet štěstí při zahraničním angažmá. K jeho odchodu Vlasák říká: „Od Machyho jsme měli zprávu už v průběhu sezony, že by rád zkusil angažmá v Americe. Ze začátku se nedařilo celému týmu včetně něj, ale poté to byl právě Matěj, kdo nás táhl celou sezónu až do play off. Nevíme zatím, kde bude hrát, ale jsme dohodnutí.“

Z mateřského klubu odchází útočník Jakub Lev, který nově bude působit v jiném extraligovém celku, kde bude jeho příchod oznámen po skončení MS v Paříži a Kolíně nad Rýnem. „Kuba Lev byl v klubu dlouho a chtěl to zkusit jinde. Děkujeme mu za odvedenou práci, zejména v poslední sezóně byl jedním z klíčových hráčů. Přejeme mu hodně štěstí jinde a kdo ví, třeba se tu za pár sezon zase potkáme,“ říká na adresu Jakuba Lva sportovní manažer Vlasák.

Hostování v Plzni skončilo také pro útočníka Tomáše Svobodu, který se vrací zpět do Komety Brno, kde podepsal novou víceletou smlouvu. „U Tomáše je to specifické. Nabídku od nás dostal, ale výhradně z rodinných důvodů se rozhodl vrátit do Brna. Stáli jsme o něj, ale zároveň respektujeme jeho rodinné důvody,“ vysvětluje Vlasák.

„Tomáš Svoboda od nás nabídku dostal, ale výhradně z rodinných důvodů se rozhodl vrátit do Brna."

V obranných řadách indiánů už v nové sezoně nebudou působit slovenští obránci Tomáš Slovák a Peter Frühauf, kteří si hledají nové angažmá. Stejně tak je tomu v případě slovenského reprezentanta Tomáše Hrnky. „Tomáš Slovák měl smlouvu do konce sezóny. V průběhu ročníku se zranil, ale svým přístupem k tréninku a morálce si zaslouží naše uznání. Peter Frühauf a Tomáš Hrnka nám také hodně pomohli a zaslouží si také naše poděkování,“ říká Vlasák.

Z týmu indiánů odchází také obránce David Němeček. Plzeňský odchovanec, který naskočil v průběhu sezóny poprvé do nejvyšší soutěže, bude od nové sezony hrát za Mladou Boleslav. „David od nás nabídku měl, řešilo se to poměrně dlouho, ale nakonec se rozhodl jinak,“ uvádí Vlasák.

Dominik Kubalík se stal dva roky po sobě nejlepším střelcem Tipsport extraligy, zkompletovat hattrick se mu ale nepodaří. „Dominik u nás má platnou smlouvu, ale má v ní klauzuli k odchodu do zahraničí. Věděli jsme, že o něj je zájem a bude to chtít zkusit. Momentálně máme zprávy, že je před finální dohodou k odchodu do KHL. Odehrál tu parádní dvě sezóny a nyní musíme najít za něj náhradu,“ říká manažer Vlasák.

„Momentálně máme zprávy, že je Dominik Kubalík před finální dohodou k odchodu do KHL."

Svolení hledat si nové působiště dostal od vedení klubu útočník Jakub Koreis, který před uplynulým ročníkem přišel do Plzně z brněnské Komety. Specifická situace je u útočníka Ryana Hollwega. Oblíbenci plzeňských tribun, který kvůli zranění do sezóny nezasáhl, skončila smlouva. Šance, že by se mohl ještě objevit na ledě v plzeňském dresu existuje! „S Ryanem jsme domluvení, že se dá zdravotně dohromady a v létě by se objevil na zkoušce na ledě. Pokud by mu to zdraví dovolilo, tak se následně můžeme dohodnout na smlouvě,“ uzavírá Vlasák.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz