Plzeň přivedla Nedorosta či Němce. Loučí se Kadlec, končí i Mertl a další

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

1. května 2018, 9:50

Jan Šimek

Výrazné změny oznámil hokejový klub z Plzně. Indiáni potvrdili příchod tří útočníků – Jana Eberleho, Václava Nedorosta a Vojtěcha Němce. Na západ Čech míří také mladý brankář Dominik Frodl. Klub si také pojistil služby bojovníka Ryana Hollwega a dalších hráčů. Škodovku naopak opouští hned deset hráčů. Loučí se veterán Petr Kadlec či gólman Alexander Hylák. V Plzni nebudou pokračovat ani útočníci Tomáš Mertl, Miroslav Preisinger, Tomáš Kubalík či Jan Schleiss.

Nový fanshop

Indiáni přišli o brankáře Miroslava Svobodu, který podepsal smlouvu s Nashvillem. Skončil i zkušený gólman Alexander Hylák, a tak vedení plzeňského klubu muselo jednat. Nakonec Západočeši získali z pražské Slavie nadějného brankáře Dominika Frodla. Ten ve dvaadvaceti letech patřil s úspěšností takřka 93 % k nejlepším gólmanům WSM Ligy.

Další posily už jsou ryze ofenzivní. Plzeňský útok posílí Václav Nedorost. Zkušený šestatřicetiletý borec, jenž si v NHL zahrál za Colorado nebo Floridu, strávil poslední rok v Českých Budějovicích. Za Motor sehrál 61 utkání a nasbíral 54 bodů za 22 tref a 32 nahrávek. Nedorost hrával také v KHL. Působil v Bratislavě, Donbasu či Novokuzněcku. Nastupoval také za někdejší Lev Praha. 

Novou tváří v plzeňské kabině je také Vojtěch Němec. Rodák z České Lípy strávil posledních sedm let v brněnské Kometě, se kterou se radoval z titulu. V průběhu uplynulého ročníku se ovšem přesunul do Mladé Boleslavi. Celkem sehrál 52 utkání se ziskem 21 bodů za 12 zásahů a devět asistencí.

>> Svoboda si splnil sen! Brankář Plzně podepsal smlouvu s Nashvillem

Indiáni lovili také na Hané. Získali Jana Eberleho, někdejšího mládežnického reprezentanta, který v posledních třech ročnících nastupoval za Olomouc. V uplynulé sezoně zapsal v 50 zápasech devět branek a 18 asistencí.

Kromě zmíněných brankářů ztrácí Plzeň další dvě výrazné opory: s třiceti góly nejlepšího střelce základní části uplynulého ročníku Tipsport extraligy Tomáše Mertla a obránce Jakuba Kindla, jenž se ke Škodovce připojil až v průběhu sezony. 

Loučí se také kapitán Petr Kadlec, který v Plzni strávil poslední čtyři sezony. Zkušenému zadákovi je 41 let a v uplynulém ročníku kvůli zdravotním potížím odehrál dohromady jen 35 utkání včetně vyřazovacích bojů. Na místě je tak určitě otázka, zda se rodák z Prahy nerozhodne pro konec aktivní kariéry.

>> Loučení se škrtá. Kratěna v 41 letech nekončí, bude hrát dál za Plzeň

Pokračovat v týmu vítěze Prezidentského poháru z nedávno skončené sezony nebudou ani dlouholeté součástky ofenzivních řad Miroslav Preisinger s Janem Schleissem, končí také mladíci Matěj Chalupa a Tomáš Vracovský.

Už v předchozích dnech pak Plzeň zveřejnila prodloužení dvou kontraktů. Další sezonu v dresu Západočechů přidají extraligový matador Ondřej Kratěna a bourák Ryan Hollweg. Za indiány budou dál hrát i talentovaní útočníci Matyáš Kantner, Jakub Pour a Petr Kodýtek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz