Plzeň potvrdila Stacha a Koreise. Čerešňák jako náhrada za Jeřábka

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

1. května 2016, 9:37

David Jahoda

Přestupový kolotoč v české nejvyšší soutěži se roztočil a nasedá na něj i tým Plzně. Škodovka po podpisu Kanaďana Yellow Horna potvrdila příchod dvou očekávaných posil – útočníků Davida Stacha z Kladna a Jakuba Koreise z Komety Brno. Na západě Čech navíc počítají s tím, že reprezentační zadák Jakub Jeřábek neodolá některé z nabídek mužstev KHL, proto jako náhradu za něj z Vítkovic přivedli talentovaného Slováka Petera Čerešňáka. V Plzni pokračuje Svoboda, končí Bližňák, Kudroč nebo Poletín.

Aplikace Tipsport extraligy

To, že se do Plzně přesune rekordman v počtu získaných bodů během základní části v rámci WSM Ligy (91 bodů) David Stach, bylo už dlouho dopředu jasné. Sám čtyřiadvacetiletý hokejista to potvrdil na začátku dubna portálu Vaše Kladno. Kladenský odchovanec a rodák zatím v extralize odehrál jen dva zápasy. V sezoně 2013/14 za svůj mateřský klub, vloni v jednom utkání vypomohl Chomutovu. Nyní útočník, který má zkušenosti i s finským hokejem, věří, že dokáže svůj um naplno prodat v dresu indiánů.

>> Indián k indiánům! Plzeň posílí Kanaďan Yellow Horn, Johnson zůstává

„Na Davida Stacha jsme se jezdili dívat spolu s Martinem Strakou v průběhu sezóny a svými výkony ukazoval, že je to výtečný hráč. Má výborný přehled a čtení hry, dobrý do přesilovky, umí rozdat přihrávky i zakončit. Jde sice z WSM ligy, ale v té byl nejlepší a věříme, že dokáže navázat i o soutěž výš a ještě poroste,“ řekl pro oficiální web Škodovky sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák na adresu Stacha.

Velký návrat do svého rodného města hlásí jednatřicetiletý Jakub Koreis, který obleče plzeňský dres po třinácti sezonách. Koreis po odchodu ze západu Čech působil v nižších zámořských soutěžích, ovšem také ve Finsku či Rakousku. Hodně času však strávil ve Spartě, víc než pět let hrál za brněnskou Kometu. „Je to silový centr, kterého jsme potřebovali po odchodu Mária Bližňáka. Je to výborný hráč na buly a do prostoru před brankou. Takový pracovitý hráč,“ tvrdí Tomáš Vlasák.

Jeřábek do KHL, místo něj Slovák Čerešňák

Stejně jako Sparťan Polášek, míří do KHL i další reprezentační zadák Jakub Jeřábek. Kam přesně, to zatím není jasné. S jeho odchodem však v Plzni počítali, proto si za něj přivedli náhradu v podobě talentovaného slovenského beka Petera Čerešňáka, který poslední dvě sezony strávil ve Vítkovicích. Vloni se mu povedlo nasbírat 22 bodů, v produktivitě obránců TELH mu patřila třináctá pozice. 

„Věděli jsme o nabídkách pro Kubu Jeřábka a tohle byla vyhlédnutá náhrada za něj. Sledovali jsme jej celou sezónu a myslíme si, že je to hráč do prvních dvou formací, na přesilové hry velmi dobrý. Tohle byla jedna z priorit. Doufáme, že naváže na své výkony z posledního ročníku,“ doufá Vlasák.

Svoboda hráčem Plzně, Kudroč zpět do Švédska

Vedení Plzně se povedlo podepsat smlouvu s Tomášem Svobodou. Útočník, kterému se příliš nedařilo v brněnské Kometě, zamířil k indiánům v průběhu uplynulého ročníku v rámci hostování. V 22 zápasech za Škodovku posbíral 15 bodů, dalších šest přidal v play off. Po sezoně mu v Brně skončila smlouva, nyní se napevno upsal Plzni. „Po výkonech, které podával, jsme jej chtěli udržet. Domluvili jsme se na ročním kontraktu a věříme, že bude pokračovat ve svých výkonech ze závěru sezóny,“ uvádí v prohlášení Vlasák. Už před několika dny prodloužil v Plzni Američan Johnson.

Jsou už však známa i jména, která v západních Čechách končí. Kromě Jeřábka to je další obránce, Slovák Kristián Kudroč, jenž míří po pěti letech zpátky do Švédska, kde má rodinu. Dále se v Plzni nepočítá s jeho krajanem Mariem Bližňákem, odchází také útočníci Michal Poletín a Tomáš Pitule. Své působení v Třinci si prodlouží Ján Sýkora, bude tam nadále hostovat. Stále však zůstává hráčem indiánů. Erik Hrňa, který do Plzně zamířil výměnou právě za Sýkoru, se vrací k Ocelářům. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz