Plzeň našla gólmana. Frodla doplní zkušený Bělorus Dmitrij Milčakov

Foto: hcskoda.cz

Dlouhé hledání brankáře je u konce! Dominika Frodla v Plzni doplní zkušený běloruský gólman Dmitrij Milčakov, který v uplynulé sezoně působil v klubu Junosť Minsk. Indiáni o tom informovali v tiskové zprávě.

Plekanec TELH

V Plzni si oddechli, po odchodu Miroslava Svobody těžko sháněli náhradu. Postupně odmítla celá řada gólmanů. „Nebudu jmenovat všechny, se kterými jsme jednali a kteří nám z různých důvodů odmítli. Tím pádem nám zbyl už jen užší okruh jmen,“ prozrazuje sportovní manažer Tomáš Vlasák, který ukázal na Dmitrije Milčakova.

Šly na něj veskrze pozitivní informace, měl velmi slušná čísla

„Ve svých 32 letech je to zkušený gólman, jenž chytal za běloruský národní tým, KHL a také na farmě Minsku, která hraje běloruskou ligu. S Rudou Pejcharem, který má hodně kontaktů v ruské lize, jsme sháněli informace a šly na něj veskrze ty pozitivní. I čísla měl za poslední roky velmi slušná,“ pokyvuje někdejší reprezentant.

„Věřím, že s Dominikem Frodlem vytvoří dobrou dvojici, která bude spolupracovat a vzájemně se doplňovat.“

„Třeba je také říct, že od čtrnácti let žil ve Švédsku a je tudíž poznamenaný evropskou kulturou, což pro nás bylo taky důležité. V neposlední řadě i on měl velký zájem u nás hrát. Věřím, že s Dominikem Frodlem vytvoří dobrou dvojici, která bude spolupracovat a vzájemně se doplňovat,“ přeje si třiačtyřicetiletý plzeňský činovník.

Milčakov odchytal 46 zápasů v KHL a odcestoval na pět MS

Milčakov je odchovancem švédského MODO, ale posledních šestnáct sezon už strávil doma v Bělorusku. V tamní metropoli odchytal dokonce 46 zápasů v KHL, uplynulé dva roky potom hrál za Junosť Minsk. Zkušenosti sbíral také v dresu národního týmu, s Bělorusy odcestoval dohromady na pět seniorských světových šampionátů.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)
Conor Allen (Wolfsburg)
Dmitrij Milčakov (Junosť Minsk)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (neznámo)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (Crimmitschau)
Matěj Chalupa (Hradec Králové, zkouška)
Tomáš Vracovský (Pardubice, zkouška)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz