Plzeň mění s Jihlavou! K indiánům míří Kubalík, Duklu posílí Straka

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňský dres bude znovu oblékat útočník se jmenovkou Kubalík. Nikoliv Dominik, který během sezony odešel do švýcarského Ambri, ale jeho starší bratr Tomáš! Ten k lídrovi tabulky přichází z Jihlavy, opačným směrem pak putuje Petr Straka. Oba kluby se dohodly na výměně do konce probíhající sezony.

Nový fanshop

„Trenéři chtěli vyššího energického útočníka, měli jsme víc možností, ale nakonec se rýsovala tahle jako nejlepší,“ objasňuje sportovní manažer Tomáš Vlasák. „Petrovi velice děkujeme za dosavadní práci v Plzni. Takové výměny se občas dějí, takový je prostě hokej. Přejeme mu, ať se v Jihlavě daří,“ doplňuje.

„Trenéři chtěli vyššího energického útočníka.“

Pětadvacetiletý útočník se před sezonou vrátil ze zámoří a hned v létě sehrál v dresu českého národního týmu dva zápasy proti Slovensku. V plzeňských barvách odehrál všech 43 utkání a zapsal v nich dvanáct bodů za osm branek a čtyři nahrávky. Ale teď ho čeká změna, sezonu dohraje u nováčka z Dukly.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Naopak k lídrovi míří starší bratr Dominika Kubalíka Tomáš, který se na podzim vrátil domů po devíti letech. V Jihlavě sehrál 32 zápasů s bilancí dvanácti bodů za pět branek a sedm nahrávek. Útočník je odchovancem plzeňského klubu, už dřív sehrál za indiány 93 extraligových utkání.

Kubalík versus Kubalík? Zážitek, ještě si zahrát spolu, říká Dominik »

Kubalík po sezoně 2008-09 odešel do zámoří, ale v NHL se výrazněji neprosadil, když sehrál za Columbus pouhých dvanáct zápasů. Po návratu do Evropy působil v ruské KHL v barvách pražského Lva a bratislavského Slovanu, v německém Ingolstadtu či v elitní finské soutěži v Kuopiu a Vaasa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz