Plzeň chystá kádr na příští sezonu, pojistila si také Kantnera a Poura

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Plzeň pokračuje ve tvorbě kádru na příští sezonu, tamní vedení si pojistilo služby dalších dvou hráčů – smlouvy prodloužili mladí útočníci Matyáš Kantner a Jakub Pour.

HokejkaTV

„Jsou to stále mladí hráči, kteří vykazují výkonnostní progres, proto jsme měli zájem si jejich služby pojistit na další rok. Jsme moc rádi, že se nám to podařilo i proto, že oba jsou našimi odchovanci,“ těší sportovního manažera klubu Tomáše Vlasáka.

„Věříme, že v našem týmu budou i nadále hokejově růst."

Dvacetiletý dlouhán Matyáš Kantner letos v extralize zasáhl do 30 zápasů, zapsal v nich sedm bodů za čtyři góly a tři asistence. Dalších devět utkání pak přidal v Chance lize v barvách Litoměřic a Jihlavy s totožnou bilancí čtyř branek a tří nahrávek.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Stejně starý účastník posledního MS hráčů do 20 let Jakub Pour v této sezoně zaznamenal 20 extraligových startů, v nich nasbíral čtyři trefy. Kromě toho dvakrát pomohl juniorům Plzně a 16 zápasů sehrál za Litoměřice, kterým přispěl třemi body (2+1).

„Myslím, že velmi dobře pochopil svou úlohu. Je šikovný, má skvělou střelu.“

Jeho jméno je v posledních dnech často skloňováno. Pour totiž nastupuje po boku útočných es Jana Kováře a Milana Gulaše, kteří si spolupráci s ním pochvalují. „Myslím, že velmi dobře pochopil svou úlohu. Je šikovný, má skvělou střelu,“ hlásí Gulaš.

Plzeň si pojistila i Moravčíka, Kaňáka, Straku, Kodýtka a Eberleho

Plzeňské vedení tak pokračuje ve skladbě kádru pro příští sezonu 2019/20. Už dřív avizovalo, že na západě Čech zůstanou také navrátilec Michal Moravčík, další obránce Lukáš Kaňák či úderná ofenzivní formace Petr Straka, Petr Kodýtek a Jan Eberle.

Soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristian Kolář, Dmitrij Miltchakov.

Obránci:
Conor Allen, Peter Čerešňák, Nick Jones, Lukáš Kaňák, Jakub Kindl, David Kvasnička, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Petr Eret, Milan Gulaš, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Denis Kindl, Petr Kodýtek, Jan Kovář, Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna, Jan Matiášek, Václav Nedorost, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Miroslav Preisinger, Josef Roubal, David Stach, Petr Straka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz