Plzeň byla pod tlakem, ale Moru skolila. Velká úleva! hlásí David Stach

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

17. března 2018, 9:40

Jan Picka

I druhé střetnutí ve čtvrtfinálové sérii mezi Plzní a Olomoucí přineslo obrovský boj. Kohouti našli střelce opět v jediném hráči, David Ostřížek zaznamenal oba přesné zásahy Mory. Za Plzeň úřadoval rovněž dvakrát Milan Gulaš, celkem tři body si v duelu připsal David Stach, oba borci výraznou měrou přispěli k tomu, že do Olomouce se série přesune za stavu 1:1.

HokejkaSHOPvanoce

David Stach si v mači připsal dvě asistence, hlavně první nahrávka na gól Gulaše byla exkluzivní, k nim přidal navrch trefu do prázdné branky, v třetí části ještě neproměnil trestné střílení. Zkrátka ho byl plný led. „Od začátku jsme k utkání přistoupili lépe a zaslouženě jsme vyhráli. Je to zároveň i velká úleva, prohrávat 0:2 by bylo nepříjemné. Ale stále je to jen ten první krok. Za stavu 2:2 jsme měli veliký tlak, jsem moc rád, že jsme dali rozhodující gól my,“ říká plzeňský hráč s číslem 20.

Stach: Konrád chytá výborně, ale není nepřekonatelný

V prvním čtvrtfinálovém mači bylo vidět, že indiáni mají s herním stylem soupeře veliké problémy, k nepříliš ideálnímu výkonu přispěla i nerozehranost. David Stach popisuje herní praktiky Hanáků takto: „Olomouc sice nemá moc střel, ale když už ano, tak je to moc nebezpečné. Oni mají skvěle propracovaný systém, hlavně protiútoky, na to si musíme dávat veliký pozor. Oni takhle mají hokej postavený, většina jejich střel představuje nebezpečí.“ Svůj pohled na věc se snaží přidat také slovenský bek Peter Čerešňák: „Systémově hráli v obou utkáních to samé, čekali na brejky, které dokázali proměnit. Jsme samozřejmě moc rádi, že jsme duel nakonec zvládli, může nám to moc pomoci.“

Modrobílí se po většinu zápasu snažili procpat do útočného pásma. Ale Olomouc hrála pořád stejně, nepouštěla a nepouštěla a nepouštěla domácí do útoku. K vidění byla minimální vybočení ze zadaného systému, k tomu stačilo přidat využívání každičkého plzeňského zaváhání. Kohouti mají zatím v play off velkou formu, podle trenéra Škody Čiháka Olomoučtí při domácí výhře 5:0 během základní části nehráli tak výborně jako ve vyřazovacích bojích. „Je to vždycky složité, skvěle brání ve středním pásmu, takže na to musíme najít recept, protože podobné zápasy budou i v Olomouci. Musíme být trpěliví a hrát jednoduše. Když už se dostaneme do útočného pásma, tak si tam už umíme poradit,“ pokouší se Čerešňák najít recept na sveřepého soupeře.

Milan Gulaš rozhodl duel přesnou trefou čtyři a půl minuty před koncem utkání, jednalo se o vítěznou branku. Třetí gól Plzně však mohl vstřelit již David Stach, které se rozjel proti Konrádovi během trestného střílení. „Myslel jsem si, že on si bude si myslet, že budu dělat to samé jako v prvním utkání. A myslím, že si to i myslel. Kdybych to zvládnul zvednout, tak by to byl gól,“ vtipně popisuje svůj nájezd západočeský útočník.

Další program této čtvrtfinálové série se přesune na Hanou, kde se duely odehrají příští týden v pondělí a v úterý. Indiáni nečekají, že se tyto mače budou nějak lišit od těch na západě Čech. „V Olomouci to budou stejné zápasy, jako byly tady v Plzni. Nemůžeme čekat, že jeden nebo druhý tým vyhraje 5:0, jak tomu bylo v základní části. Teď je to úplně něco jiného a všechny zápasy budou hodně vyrovnané,“ připomíná David Stach.

Sestřih druhého čtvrtfinále Plzeň – Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz