Plíhal končí ve druhé lize, zkušený útočník míří do Německa

Foto: hcvlci.cz

Útočníka Tomáše Plíhala už v probíhající sezoně v jabloneckém dresu neuvidíte. Ani v dresu Kobry. Jeho novým působištěm se stane druholigový německý Landshut. Informaci přinesl Jablonecký deník.

O Kapku lepší hokej

Plíhal za Jablonec nastupoval v uplynulém ročníku a patřil mezi největší týmové opory. Stejně jako Kamil Bříška nebo Lukáš Tondr se ale v létě rozhodl pro odchod do ambiciózní Kobry. Po dvou měsících se však vrátil zpátky do Jablonce.

Hostování bylo nejprve potvrzeno do konce roku, později bylo prodlouženo o další měsíc. Plíhal se pro odchod rozhodl zejména kvůli rodinným důvodům. Teď je ale jisté, že další utkání v dresu Vlků už letos nepřidá.

„I když se říká, že naděje umírá poslední, tak Kobra nám Tomáše Plíhala na další hostování neuvolní. Prezident Kobry s námi nekomunikuje. Nevím, na čem se spolu domluvili, ale nám to komplikuje další plány,“ řekl pro Jablonecký deník generální manažer Jablonce David Bartel.

„I když se říká, že naděje umírá poslední, tak Kobra nám Tomáše Plíhala na další hostování neuvolní.“

Vlci to bez svého tahouna budou mít opravdu o poznání těžší: vždyť Plíhal má na kontě 89 utkání ve slavné NHL, roky hrál ve Finsku, Německu nebo české extralize. V aktuální sezoně za mužstvo odehrál šestnáct utkání, v nichž vstřelil osm branek a přidal osmnáct asistencí.

Foto: Anna Boháčová, hckobra.cz

Jeho kvalit si je ovšem dobře vědoma i Kobra, která před startem ročníku vyhlásila postupové ambice. Pomoc zkušeného hokejisty by se jí tak náramně hodila. Plíhal před svým návratem do Jablonce stihl dvanáct zápasů s bilancí devíti gólů a sedmnácti nahrávek.

A jak se k nepříjemné situaci staví sám hráč? „Bohužel, v Jablonci mám smůlu. Kobra mi už neprodloužila hostování. S panem Šebou jsem jednal, stejně tak i pan Bartel. Ale skončilo to tak, že buď v Kobře, nebo u nás nikde,“ vyjádřil se Plíhal pro Deník.

„Skončilo to tak, že: buď v Kobře, nebo u nás nikde. V Čechách je možné, že vás může klub takto držet, a to i v případě, že s ním nemám smlouvu.“ 

Rodák z Frýdlantu tak sezonu dohraje v německém Landshutu, který působí v tamní druhé nejvyšší soutěži. Přestup už pro Deník potvrdil prezident Kobry Miloslav Šeba. „Fanoušky Vlků můžete informovat, že 28. ledna přišla transfer karta, že Tomáš Plíhal odchází do německého Landshutu,“ uvedl Šeba.

Jablonec by tak služeb zkušeného forvarda mohl využít alespoň v příští sezoně. Generální manažer Bartel potvrdil, že by s Plíhalem měl být domluvený.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz