Plekanec se rozhodl! Opouští Kladno, bude hrát za Kometu

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Poté, co na jaře dovedl mateřské Kladno do extraligy, je před Tomášem Plekancem nová výzva. Někdejší reprezentační kapitán odchází od Rytířů a vrací se do Brna.

HokejkaTV

Dres Komety oblékal už v loňské sezoně, v 16 zápasech základní části jí pomohl sedmi body za asistence. Poté se přesunul do mateřského Kladna, kde výrazně přispěl k návratu do nejvyšší soutěže, když se v 31 zápasech blýskl 10 brankami a 31 nahrávkami.

Nyní ale hlásí návrat na jih Moravy, kde podepsal roční smlouvu. „V první řadě rozhodl zájem Brna a zájem Komety. V loňské sezoně jsem zde strávil měsíc a věděl jsem tedy, do čeho jdu, jak organizace funguje, jaká je kabina,“ líčí útočník Tomáš Plekanec.

„Díky jeho obrovským zkušenostem a bohaté kariéře nás posouvá jako tým zase o kus výš."

„V Kometě je velká šance hrát o titul, zároveň několik mladých hráčů, kteří jsou kvalitní, rád je budu sledovat a rád bych jim pomohl během sezony v jejich hokejovém růstu,“ dodává posila mistra z let 2017 a 2018, která svým rozhodnutím potěšila tamního šéfa.

„Jsem rád, že z nabídek, které Tomáš měl, se rozhodl pro Kometu. Věděl, do čeho jde, už tady byl s námi v uplynulé sezoně. Jen je škoda, že s námi nemohl absolvovat play off, ale to už je pryč a nedá se s tím nic dělat,“ hlásí majitel klubu Libor Zábranský.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

„Věřím, že Tomáš bude vzorem pro naše mladé hráče, že jim má co dát a bude jim předávat zkušenosti. Je to kvalitní centr a díky jeho obrovským zkušenostem a bohaté kariéře nás posouvá jako tým zase o kus výš," doplňuje pro web hc-kometa.cz.

Šestatřicetiletý útočník s 1 095 starty v NHL je nejvýraznější letní posilou týmu. Už dřív Kometa přivedla z AHL Filipa Pyrochtu a Pavla Jenyše, z Vítkovic Lukáše Kucseru a Jakuba Lva a dva navrátilce, z Přerova Lukáše Klimeše a z Pardubic Luboše Horkého.

Změny v HC Kometa Brno

Příchody:

Jakub Lev (Ú, Vítkovice)
Lukáš Kucsera (Ú, Vítkovice)
Filip Pyrochta (O, Milwaukee, AHL)
Pavel Jenyš (Ú, Manchester, AHL)
Lukáš Klimeš (G, Přerov)
Luboš Horký (Ú, Pardubice)
Tomáš Plekanec (Ú, Kladno)

Odchody:

Bedřich Köhler (Ú, Zlín)
Michal Barinka (O, neznámo)
Zbyněk Michálek (O, neznámo)
Martin Dočekal (Ú, Sparta Praha)
Leoš Čermák (Ú, konec kariéry)
Tomáš Vondráček (Ú, Karlovy Vary)

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci:
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci:
Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Jan Süss, Martin Zaťovič, Pavel Jenyš, Tomáš Plekanec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz