Plekanec poprvé mění angažmá v NHL. Jde do Toronta!

Foto: Facebook Canadiens de Montréal

Není to překvapení: Tomáš Plekanec se před přestupovou uzávěrkou v NHL stěhuje. Montreal žádaného centra, kterému v létě skončí smlouva, vyměnil do Toronta.

Plekanec TELH

Spolu s Plekancem posílil Maple Leafs útočník z farmářské AHL Kyle Baun. Opačným směrem putují volba v druhém kole letošního draftu a mladíci Kerby Rychel s Rinatem Valijevem. Oba letos hrají pouze v AHL. Montreal si zároveň ponechal polovinu Plekancovy mzdy, aby se Toronto vešlo pod platový strop.

Plekanec dosud v NHL nikde jinde než v Montrealu nepůsobil a celkově za něj odehrál 1 068 zápasů. V právě probíhající sezoně má po 60 duelech bilanci 6+18.

Canadiens se letos do play off takřka jistě nepodívají. A protože Plekancovi v červnu skončí smlouva, nabízeli ho konkurenci. Zájem mělo několik klubů včetně Winnipegu. Poctivý pracant, který je vynikající na buly a výborný v obranném pásmu, nakonec zamířil do Toronta. 

Maple Leafs už před tímto trejdem patřili k favoritům na zisk Stanleyova poháru. A s Plekancem budou ještě silnější! Vždyť pětatřicetiletý srdcař může být až čtvrtým centrem týmu. Za Maple Leafs už totiž hrají jiní skvělí střední útočníci: Auston Matthews, Nazem Kadri a Tyler Bozak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz