Plekanec po návratu do Kladna: Jágr, vzpomínky i tornádo v peněžence

Foto: Antonín Vydra

22. října 21:53

Jan Šimek

Byl to zápas, jakých Tipsport extraliga mnoho nepamatuje. Na ledě Kladna se proti sobě postavily dvě české i světové hokejové legendy – Jaromír Jágr versus Tomáš Plekanec. V zajímavém souboji byla nakonec úspěšnější Plekancova parta, která na stadionu Rytířů ukázala skvělý obrat a zvítězila 3:2.

HokejkaSHOPvanoce

Tomáši, jaký byl váš návrat na kladenský led?
Jsme rádi, že jsme vyhráli. Výkon sice nebyl stoprocentní, ale bereme tři body, z toho máme radost.

Jak jste zápas prožíval?
Bylo to samozřejmě speciální. Vyrostl jsem tady, udělali jsme tady baráž. Něco jsem tady zažil, bylo to jiné, než jinde. Snažil jsem se na to ale nemyslet a soustředil jsem se na utkání. Jsem rád, že jsme vyhráli.

Zápas Kladna s Kometou byl vnímán spíše jako souboj Jágra s Plekancem. Měl jste to tak taky?
Ne, vůbec ne. S Jardou jsme proti sobě odehráli v NHL spoustu zápasů. Spíš to bylo dáno tou baráží, kterou jsme tady spolu zvládli a Kladno postoupilo do extraligy. Ale co se týče nás dvou, odehráli jsme toho proti sobě fakt hodně.

Sestřih utkání Kladno – Kometa

Před zápasem jste se společně vyfotili. Stihli jste si něco krátce říct?
Jarda se mě jen ptal, jestli budou naše lajny hrát na sebe. Neměli jsme tenhle plán, nedělali jsme to. Zbytečně by to rozbilo naši hru. Chtěli jsme hrát co nejdéle na čtyři lajny, což se nám povedlo.

Přijetí od fanoušků i kladenského klubu bylo vřelé. Co na to říkáte?
Vnímal jsem to strašně málo, protože jsem byl v kabině. Věděl jsem, že se něco chystá, říkal mi to kluk z kladenského marketingu, ale abych se přiznal, moc jsem to nevnímal. Vždycky je ale hezké, když vás lidé přijmou tak, jak mě přijmuli. Bylo to celkově hezké. Nezaznamenal jsem žádné negativní reakce.

Ve vzájemné bilanci nad vede nad Jaromírem Jágrem v poměru 18:15. Ceníte si toho?
Tohle jsou statistiky pro novináře a fanoušky, my jsme toho proti sobě odehráli spoustu a bereme to trochu jinak.

Byl jste nervózní?
Ani nevím, trochu možná jo. V kabině pro hosty jsem byl naposledy ještě s dorostem, když mi bylo čtrnáct let. Bylo to trochu jiné, ale snažím se zůstávat nad věcí a soustředit se na zápas.

Vypisoval jste v kabině velkou prémii za výhru?
Nevypisoval jsem nic, ale už na mě hulákali, takže něco budu muset zaplatit. Přitom jsem toho zaplatil už dost, ale asi pořád málo. Tornádo v peněžence už jsem měl. (směje se)

Čekal jste takhle náročný zápas?
Věděli jsme, že Kladno je nepříjemný soupeř. Navíc na jejich ledě, který je malý a ostatní týmy na to nejsou zvyklé. Bylo vidět, že jsme se s tím prali taky. V první třetině to nebylo ono, ale pak jsme naštěstí dali gól z přesilovky, další po signálu na buly, a pak Holas krásně rozhodl. Kladno dobře bruslí, potvrzuje se, co jsem říkal před sezonou. Někdo je odepisoval, ale já věřil, že minimálně o desítku hrát budou.

Na jedné straně sedmačtyřicetiletý veterán Jaromír Jágr, za vás bojoval šestnáctiletý mladík Stanislav Svozil a zapsal první extraligový bod. Co na jeho výkon říkáte?
Od přípravy hraje skvěle a sebevědomě s pukem. Coby obránce tvoří hru a výborně bruslí. Je to mladý kluk a má před sebou spoustu práce, ale když mu to vydrží, věřím, že nám vyroste skvělý obránce.

Foto: Antonín Vydra

Foto: Antonín Vydra

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz