Pláže a teplo, Dostál letí do Anaheimu. Měl bych ale zůstat v Kometě, říká

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

26. června 2018, 14:29

Martin Voltr

Čekalo se, že spíš přijde na řadu ještě před Jakubem Škarkem, nakonec zůstal těsně za ním. Lukáše Dostála si v draftu NHL zamluvil z 85. místa Anaheim, talentovaný gólman z Brna se tak dočkal dalšího ocenění za parádní sezonu. Dnes míří na kemp nadějí organizace Ducks. „Bude to úžasné a moc se tam těším,“ vzkázal těsně před odletem.

Jágr Chance liga

Co jste si říkal v prvních chvílích, když zaznělo vaše jméno?
Napjatě jsem seděl u livestreamu a díval se celou dobu od druhého kola. Asi třicet sekund předtím, než se to tam objevilo, mi volal agent a ptal se mě, jestli mám rád pláže a teplo. Tak jsem mu řekl, že jo. A on že mi gratuluje, že mě draftoval Anaheim. Šel jsem to říct rodičům, ti tomu nechtěli věřit. A najednou to tam naskočilo. Bylo to pěkné, jsem za to strašně rád.

A co tedy říkáte právě na Anaheim?
Jsem strašně spokojený, hlavně jsem chtěl být draftovaný a Anaheim je výborná organizace. Myslím, že ten kemp bude super a užiju si to. Doufám, že dokážu, co umím.

Už jste si zjišťoval, jaká je mezi gólmany v organizaci konkurence?
Co mi říkal agent, tak jsou tam starší gólmani. Samozřejmě jednička Gibson je mladý kluk, ale jinak gólmani třeba na farmě v San Diegu jsou trochu starší. Já společně s Romanem Durným jsme asi po delší době mladí kluci, které draftovali.

Čekal jste, že přijdete na řadu dřív než na konci třetího kola?
Věděl jsem o nějakých prognózách, vycházelo mi to na druhé nebo třetí kolo. Říkal jsem si, že ve druhém by to bylo pěkné. Ale jak říkám, jsem rád, že jsem byl draftovaný, a strašně si toho vážím. Je úplně jedno z jakého místa.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Překvapil vás některý z brankářů na draftu?
Asi největší překvapení bylo, že jako prvního gólmana vůbec draftovali Švéda Lindboma. V odhadech byl prý až dál, přitom je to šikovný gólman. Jinak mě nic nepřekvapilo. Kubovi Škarkovi jsem to moc přál, má Islanders, tak mu chci popřát hodně štěstí a ať se mu daří.

Za poslední roky mají čeští gólmani na draftu silné zastoupení. Ukazuje to podle vás, že se s nimi pracuje dobře?
S tím určitě můžu souhlasit. Trenéři gólmanů v Česku jsou obecně výborní. U gólmanů to hodně stojí na té individuální práci, a ta je na výborné úrovni. Česká gólmanská škola je určitě na velice dobré úrovni ve srovnání se světem. Jsem rád, že jsme s Kubou podpořili tahle čísla, a doufám, že na to navážou i další kluci.

Z Komety došlo i na Filipa Krále, ten jde do Toronta. Ale nemyslel jste, že se dostane i na další?
Počítal jsem, že by mohli jít Libor Zábranský, Karel Plášek nebo Adam Gajarský... Dost mě mrzelo, že nikdo z nich nebyl draftovaný. Moc jsem jim to přál. Ale draft je obrovská loterie, některé hráče jsem třeba vůbec neznal. Záleží na potřebách každého týmu.

Měl jste už čas přemýšlet o tom, že se vám splnil další z dětských snů?
Přemýšlel jsem v ten moment. Říkal jsem si, že je fakt úžasné být mezi draftovanými hráči. Ale pokud bych se jednou chtěl dostat do NHL, tak tohle je jenom taková první vstupenka. Musím na sobě pracovat dál, hlavně neusnout na vavřínech.

Míříte tedy na kemp do Anaheimu. Co všechno vám řekli předem do telefonu?
Hnedka mi volali, spíš to byly gratulace. Potom se mnou z hráčského rozvoje řešili cestu na kemp. Chtěli po mě naskenovaný pas a ještě nějaké údaje, aby mi zařídili letenky a zkontrolovali víza, jestli je mám platná. Nic extra. Pak mi poslali letenky s informacemi, co si mám vzít a co naopak nebrat. Všechno ostatní se dozvím tam.

Foto: Karel Švec, ČSLH

S druhým draftovaným brankářem, Slovákem Romanem Durným, jste se hned spojili?
Psali jsme si, hlavně když jsme řešili bagáž, protože gólmani to mají složitější a každá aerolinka to má jinak. Udělali jsme si on-line check-in, takže sedíme vedle sebe a určitě to bude fajn. Sice poletíme dlouho, ale zase na druhou stranu máme přímý let.

A bude příjemnější tam přijít už s kamarádem.
Rozhodně bude příjemnější, že tam nebudu jediný z Česka nebo Slovenska. Ale i kdyby tam nebyl a byl bych tam sám, tak bych to určitě nějak zvládl.

Už máte tušení, kde budete příští sezonu chytat? Nebo je to ještě předčasná otázka?
Už jsem o tom přemýšlel a bavil se jak s panem Zábranským, tak s agentem. V podstatě jsme se už na něčem domluvili a pokud se nic nezmění, tak bych měl ještě zůstat v Kometě. Samozřejmě bude záležet, jak to bude chtít Anaheim, ale věřím, že to, co jsem si domluvil s panem Zábranským, by se mělo líbit i Anaheimu.

Libor Zábranský o vás tedy hodně stál?
Agent mi říkal, že se bavili na Kometě, tak jsem šel za panem Zábranským sám. On mi vznesl návrh, který se mi hodně líbil. Pan Zábranský mě zná odmalička, takže to bylo příjemné. Moc si té nabídky vážím a chtěl bych mu poděkovat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz