Pláškova životní trefa: Šel jsem štěstíčku naproti, říká. Táta gól neviděl

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Série mezi Libercem a Kometou je jednoduše reklamou na hokej. Už třikrát ze čtyř případů viděli diváci v souboji posledních dvou mistrů prodloužení, to pondělní bylo opět se šťastnějším koncem pro Brno. Hrdinou modrobílých se stal osmnáctiletý útočník Karel Plášek, který ujel ve druhé minutě nastaveného obraně Bílých Tygrů a ranou pod břevno zavěsil.

Nový fanshop

Branku muselo posvětit video, ale poté mohli v DRFG aréně naplno propuknout oslavy srovnání série na 2:2. „Byl jsem si jistý, že to je gól. Viděl jsem, že vyletěla flaška a zároveň jsem věděl, že jsem přesně tam střílel,“ popisoval.

Kometa do druhého semifinále vstupovala s vědomím, že musí vyhrát, pokud nechce ve čtvrtek v Liberci odvracet konec sezóny. „Vůbec jsme si to nepřipouštěli. Liberec byl v půlce, chyběly mu dva zápasy, ale my do toho šli s čistou hlavou,“ tvrdí Karel Plášek. Opět měli modrobílí pomalejší rozjezd, ale svůj výkon vyšperkovali do ideální chvíle. „Byli jsme lehce nervózní a odskakovaly nám puky. Časem se to ale srovnalo a ve třetí třetině už jsme byli lepší. Taktika byla pořád stejná a vyplatilo se,“ dodává.

Ta přišla v prodloužení, kde se právě Plášek stal hrdinou Brna. „Vybojovali jsme puk a já viděl, že má Orsy (Jakub Orsava pozn. red.) místo na středu a že já může beky předjet. Byl jsem si jistý, že puk máme, jinak bych to neriskoval. Jak jsem to viděl, tak jsem hned valil vpřed. Trochu mi to skákalo. Dal mi nádhernou žabičku, jel jsem sám na branku a naštěstí jsem to prostřelil,“ popisoval s radostí svou trefu, která ukončila v pořadí již čtvrtý napínavý duel celé série.

V úniku ale nejprve váhal. „První myšlenka byla trochu jiná, ale když jsem viděl, že to takhle skáče, tak jsem to raději vystřelil. Byl jsem si jistý, že to je gól. Viděl jsem, že vyletěla flaška a zároveň jsem věděl, že jsem přesně tam střílel,“ byl jistý platností své branky. Rozhodnout mohl brněnský útočník už o něco dříve, to se mu ale nepovedlo. „Věděl jsem, že už nějaké šance byly v základní hrací době. Mrzelo mě to, ale šel jsem dál štěstíčku naproti. Bylo to do třetice všeho dobrého,“ usmál se kudrnatý křídelník druhé formace Komety.

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

N začátku sezóny dal proti Třinci první gól v TELH, teď však zaznamenal vůbec první gól ve vyřazovacích bojích v extralize mezi muži. „Pocity to jsou nesrovnatelné. Tehdy to byl sice můj první gól v extralize, ale toto? V play-off, na 2:2 v sérii, to je rozhodně výše. Je to nejdůležitější moment kariéry. Je to úžasné,“ cení si útočník, který alternuje po boku Martina Erata a Jakuba Orsavy místo zraněného Jana Hrušky.

Viděl trefu své syna také Karel Plášek starší? „Táta chodí, když může, ale tentokrát tu nebyl. Zákaz ale určitě nedostane (směje se). Jsem moc rád, když tu je taky,“ říká. Modrobílí nyní cítí, že psychická výhoda je před čtvrtečním pátým zápasem série na jejich straně. „Věřím, že nám tato výhra hrozně moc pomůže. Teď jsou oni pod tlakem, protože hrají doma, ale my tam jedeme vyhrát. Snad si dovezeme další bod,“ přeje si Karel Plášek mladší.

Sestřih 4. semifinále HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz