Pláněk letos nestihl pořádnou dovolenou, Klepiše si pořád pletou s Vondrkou

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V plné přípravě na ledě jsou už týden hokejisté Mladé Boleslavi. Středočeši chtějí napravit minulý nepovedený ročník, pomoci k tomu má i jedna z čerstvých posil Martin Pláněk (na snímku vlevo). Na novou sezonu se těší také zkušený Jakub Klepiš, který si pochvaluje příchod parťáka Michala Vondrky.

Plekanec Chance liga

Středočeši prozatím pilovali kondici, zvykali si na novou výstroj a začali vstřebávat konkrétní představy trenérů. Od pondělí už se potí mezi mantinely. "Musím říci, že jsem se na led docela těšil. Konečně nějaká změna," libuje si Martin Pláněk v rozhovoru pro klubový web.

Hokejisté Mladé Boleslavi nešli úplně do nového, v červnu jezdili za ledem do Říčan. "Tam jsme chodili po skupinách, teď trénujeme společně. Máme za sebou letní přípravu. Ne, že by mi to vadilo, ale asi žádný hokejista ji moc nemusí. Není to žádný med," hlásí zkušený obránce.

Pláněk o první přípravě: Těším se na Pardubice i na kamaráda Kacetla

Minulý ročník končil v národním týmu, někdejší zadák Mountfieldu či Znojma dlouho bojoval o nominaci na mistrovství světa. Tím pádem se mu poněkud prodloužilo soutěžní období, před nástupem v Mladé Boleslavi moc volna nezbylo. "Letos jsem neměl žádnou dovolenou a byl vesměs v Česku. Když jsme pak dlouho trénovali na suchu, už mi to lezlo krkem," usměje se.

Podobně jako ostatní vyhlíží přípravné zápasy. "Hned ten první s Pardubicemi bude docela zajímavý," zmiňuje duel, který proběhne v úterý 31. července. "Pět let jsem strávil v Hradci Králové, což je hlavní rival Dynama. Docela se těším, mám tam i kamaráda Ondru Kacetla, s nímž se známe ještě ze Znojma. Doufám, že bude chytat. A že hrát budu i já," dodává.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V plném zápřahu je rovněž Jakub Klepiš, mistr světa 2010 zahájí u Bruslařů už čtvrtou sezonu. "Měl jsme individuální plán, kromě asi sedmi dní jsem odtrénoval celou dobu. S týmem jsem byl na společném soustředění ve Špindlerově Mlýně," přibližuje na stránkách Bruslařů dřívější program.

V kabině nově uvítal bývalého spoluhráče ze Slavie a národního mužstva Michala Vondrku, jemuž Klepiš poskytl dostatek potřebných informací. "Volali jsme si ještě v době, než přišel do Boleslavi. Já si přál, aby se u nás objevil. Podle telefonátů bylo zjevné, že ho to zajímá. Teď jsme všichni rádi, že to takhle dopadlo," kvituje.

Klepiš: V příští sezoně musíme hrát o 100 procent lépe!

Přiznává, že si je lidé stále pletou jako před lety. "Trošku s tím bojujeme," usměje se. "Pamatuju si, že ještě na Slavii za mnou přišel nějaký pán udělat rozhovor. Michale, pojďte, říká. Dobrá legrace. Ale pořád vedl svou, a já si uvědomil, že to je vážné. Později se párkrát stalo, že v novinách byl rozhovor s Michalem, ale dali k tomu moji fotku."

Oba ostřílení hokejoví vlčáci by mohli vytvořit velmi údernou dvojici. "Záleží na trenérech, zatím to vypadá, že ano. Bylo to tak už v červnu, kdy jsme bruslili v Říčanech." Hokejisté Mladé Boleslavi sehrají celkem devět letních utkání. "Abych pravdu řekl, přípravné zápasy jsou důležité, ale extraliga začíná až v září. Spíš poslouží k tomu, abychom si osahali hokej. A abychom začali plnit pokyny, které po nás chtějí trenéři."

Cíl Středočechů bude jasný: rychle zapomenout na to, co bylo, a zkusit navázat třeba na ročník 2015-16, v němž se Mladá Boleslav probila až do semifinále play off. "Minulá sezona se vůbec nepovedla. Do příští jdeme s tím, že chceme hrát o 100 procent lépe," uzavírá jasně Klepiš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz