Plán bitvy v Drážďanech. Litvínov a Sparta půjdou do akce večer

Foto: hcverva.cz

Velmi sledované bude utkání 45. kola TELH mezi Litvínovem a Spartou. V sobotu 4. ledna se uskuteční v německých Drážďanech, pod otevřeným nebem na tamním fotbalovém stadionu. Zástupci obou klubů na svých stránkách oznámili, že hráči půjdou do akce až večer – zápas odstartuje v 19:30 hodin.

HokejkaTV

Čtvrtý den roku 2020 budou Drážďany hostit dvě utkání, vedle zmíněného extraligového dojde také na bitvu německých týmů Dresdner Eislöwen a Lausitzer Füchse, které patří k účastníkům německé DEL 2. Zatímco Litvínov se Spartou hrají až večer, domácí Drážďany vyzvou klub navazující na tradici Dynama Weisswasser od 16 hodin.

Každý ze zápasů bude vysílat jiná televizní stanice. Utkání německých soupeřů uvidí diváci MDR, extraligový duel pak mohou tuzemští fanoušci sledovat na obrazovkách O2 TV Sport.

„Nabízelo se hodně variant, jak by mohl vypadat program utkání. Jako rozhodující se ukázal požadavek stanice MDR, která má na přenos přesně vymezený časový prostor. Pro nás je zásadní, aby byla obě utkání odvysílána v televizi, máme totiž závazky ke sponzorům," upozornila Eva Wagnerová, jednatelka pořádajících Dresdner Eislöwen.

Sladit požadavky a představy nebyla jednoduché. "Museli jsme brát ohled na přání všech čtyř týmů, aby byli spokojeni všichni fanoušci. A samozřejmě také, aby začátky utkání splňovaly přání televizních stanic, protože obě mají různé programové povinnosti," doplnila Wagnerová, 

Podle dosavadních informací je o oba zápasy velký zájem, extraligové střetnutí Litvínova se Spartou může navštívit až 30 tisíc diváků, což by znamenalo rekord české nejvyšší soutěže. Připomeňme, že stadion v Drážďanech má při fotbalových kláních kapacitu 32.085 diváků.

Dosavadní extraligové maximum drží utkání pod otevřeným nebem v Brně, v lednu 2016 tam na souboj  Komety se Spartou přišlo 21.500 diváků. První venkovní zápas TELH hostily Pardubice, na plochodrážním stadionu ve Svítkově se v roce 2011 utkali hráči Pardubic a Komety Brno. V hledišti tenkrát bylo 17.140 fanoušků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz