Plameny přivítaly Štěpánka. Kolik se vybralo mezi fanoušky?

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Ještě před pár měsíci nebylo jasné, jestli Žďár nad Sázavou nastoupí do letošní druholigové sezony. Vše ale nakonec dobře dopadlo a mapa třetí nejvyšší soutěže o Plameny nepřijde. O novinkách informoval klub na předsezónní tiskové konferenci.

O Kapku lepší hokej

Té se účastnil generální manažer Martin Nečas starší, sportovní manažer Miloslav Šimon, obchodní manažer Aeš Koželuh, hlavní trenér prvního týmu Radek Haman a stejně tak jeho kapitán Martin Pleva.

Nejdříve ze všeho přišla řeč na očekávání před následujícím soutěžním ročníkem, do kterého ovšem Plameny nemusely vlivem těžké ekonomické situace vůbec nastoupit.

„Děkujeme městu i všem sponzorům za podporu. Bez ní by tu mužský hokej nebyl," pronesl Martin Nečas starší. Generální manažer Plamenů pak ještě zdůraznil sbírku, kterou zorganizovali fanoušci. Na transparentním účtu se nakonec vybralo 80 500 Kč.

„Pro mě je to bomba, nejde ani tak o tu částku, jako spíš o morální podporu nám všem. Stejně tak to ukázalo i městu, že lidé tu hokej chtějí," dodává.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Sportovní manažer Miloslav Šimon následně odtajnil jméno zvučné žďárské posily. Je jí Petr Štěpánek. Třicetiletý čahoun, místní odchovanec, působil poslední dva roky v Anglii, vrací se tedy do dobře známého prostředí a Plameny si od něj hodně slibují.

Produktivní útočník patřil před svým odchodem do zahraničí k největším ozdobám soutěže, na to by teď měl navázat. „Je to lídr, dokáže strhnout celou kabinu," hlásí na adresu staronového spoluhráče kapitán Martin Pleva.

Jinak je kádr Žďáru nad Sázavou kompletní. Další posily už na Bouchalkách nehledají, což potvrdil Miloslav Šimon.

Jak by taky ne, mužstvo Plamenů se až na pár odchodů podařilo udržet pohromadě, navíc přišli pro druhou ligu kvalitativně nadstandardní hráči Václav Půža a David Čermák.

„Do budoucna bych si u nás dovedl představit i první ligu."

Není proto divu, že Žďárští pomýšlejí na vrchní polovinu tabulky. Ostatně zápasová příprava se jim povedla, z devíti zápasů zvítězili svěřenci Radka Hamana a Martina Nečase hned šestkrát.

A právě Nečas, který v klubu zastává rovněž funkci generálního manažera, ambicemi rozhodně nešetří.

„Do budoucna bych si u nás dovedl představit i první ligu. Žďár je hokejové město, máme spoustu odchovanců, kteří se sem rádi vracejí, všechno ale závisí na podpoře města a partnerů," dodává.

Aktuální kádr SKLH Žďár nad Sázavou

Brankáři: Jan Čáp, Jiří Sláma, Lukáš Vít.

Obránci: Richard Adam, Mirek Bazala, Jan Čermák, Jakub Černohorský, Tomáš Doležal ml., Martin Lojek, Martin Pleva, Václav Půža, Patrik Rašín, Patrik Vašíček, Jan Zedek.

Útočníci: Richard Adam, Lukáš Bureš, David Čermák, Martin Gregar, Aleš Heinrich, Tomáš Chlubna, Lukáš Jícha, Slavomír Kadleček, Ondřej Kovářů, Marek Prokš, Zdeněk Šerejch, Petr Štěpánek, Martin Štola, Jan Wasserbauer.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz