Plameny hrály pro věž. Ve sbírce daly dohromady 350 tisíc!

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

17. září 2017, 13:23

Martin Voltr

Čas od času protne hokejovou scénu dobročinná akce, a to zdaleka není jen doménou nejvyšší soutěže. Druholigový Žďár nad Sázavou doprovodil start sezony sbírkou s názvem „Plameny hrají pro věž“, která skončila velkým úspěchem. Za pomoci sponzorů, fanoušků i hokejistů se vybralo téměř 350 tisíc korun!

Jágr Chance liga

Ve Žďáru nešlo o první charitativní akci. Nyní klub nasměroval podporu k nemocnici v Novém Městě na Moravě, konkrétně jejímu urologickému oddělení, které potřebuje operační věž. Výsledek překročil očekávání – Plameny daly dohromady 345 350 korun!

„Osobně jsem nečekal, že by se vybrala až taková částka. Jsme moc tádi, že se akce povedla a pomohli jsme. Máme již signály, že tato částka nemusí být konečná, a je pravděpodobné, že se ještě do sbírky připojí další firmy a organizace, které naše akce inspiruje,“ řekl mluvčí klubu Martin Krásný.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Nejvýraznější měrou se na sbírce podíleli partneři, společnosti Cooper Standard a Compas přispěly po 100 000 korunách. K dalším sponzorům se přidal jak samotný klub s 25 000 korunami, tak také kabina hokejistů A-týmu se stejnou částkou! Fanoušci mezi sebou vybrali úctyhodných 23 tisíc, žďárský fanklub Šakal Patriots navrch přidal 3 700 korun. Necelé čtyři tisícovky vynesla dražba unikátního benefičního dresu.

„Musím smeknout před klubem, co dokázal. Je vidět, že do toho všichni vložili spoustu úsilí. Jsme opravdu vděční,“ přiznal tiskový mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík. Do vybrané částky se navíc ještě nezapočítal statisícový příspěvek, který nezávisle na akci poskytnou město Žďár nad Sázavou a akciová společnost Žďas.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Plameny spojily sbírku se zápasem úvodního druholigového kola proti Kolínu, který domácí vyhráli 3:2. Zástupcům nemocnice předali šek také extraligoví hokejisté – odchovanci Žďáru nad Sázavou Tomáš Rolinek a Martin Kaut společně se svým spoluhráčem z Pardubic Petrem Sýkorou – nebo legendární atletka Šárka Kašpárková.

Aby toho nebylo ze slavnostního duchu středečního večera na Bouchalkách málo, o první přestávce požádal přímo na ledě jeden z fanoušků svou přítelkyni o ruku. A i to dopadlo úspěšně.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz