Pivo a láhev na Prospala. Havířov musí platit, Vsetín byl napomenut

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Disciplinární komise Českého hokeje řešila nesportovní chování fanoušků Vsetína a Havířova. Zatímco Valaši vyvázli jen s napomenutím, Slezané musejí zaplatit pokutu ve výši 5 tisíc korun.

HokejkaTV

AZet pyká za vhazování předmětů v sobotním utkání s Českými Budějovicemi. „Po skončení druhé třetiny byli hostující trenéři a rozhodčí v prostoru trestné lavice politi hozeným pivem,“ popsali v zápise o utkání hlavní arbitři Vojtěch Fiala s Pavlem Obadalem.

Po Prospalovi hodili PET láhev, naštěstí jej nezasáhla

„Po skončení utkání navíc byla po trenérovi hostí hozena na led PET láhev, která ale nikoho nezasáhla,“ dodali soudci zápasu, v němž Motor zvítězil 5:2 a upevnil si první příčku tabulky. Domácí spadli na páté místo a ještě musejí zaplatit pokutu pět tisíc korun.

Už v minulé sezoně měl Havířov v zápase s Jihočechy problémy s chováním svých příznivců, po posledním čtvrtfinále schytal pokutu 30 tisíc korun. Diváci tehdy polili hostující střídačku pivem, jeden z nich navrch po kouči Václavu Prospalovi plival. Více zde.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Na Lapači to v zápase s Chomutovem tak dramatické nebylo. „V průběhu třetí třetiny byl na hostující střídačku hozen kelímek od piva,“ uvedli v zápise o utkání Josef Barek a Jakub Koziol s tím, že došlo i k polepení autobusu Pirátů dvěma malými samolepkami.

Ty byly následně pořadatelskou službou odstraněny, aniž by došlo k fyzickému poškození. Pořadatelé jsou ale povinni zajistit, aby osobní a cenné věci včetně dopravních prostředků soupeře nebyly odcizeny, či poškozeny. Vsetín byl proto napomenut.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz