Písek posiluje brankoviště, z Budějovic se vrací mladík Hauser

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

30. června 2020, 12:17

Ondřej Mach

Zatímco loni Králové skončili mimo postupové pozice do play off, letos budou mít úplně jiné ambice. Jihočeský klub učinil řadu změn, mezi které patří například angažování trenéra Luboše Roba. Nový kouč se nyní dočkal první posily, stal se jí brankář Martin Hauser.

Aplikace Tipsport extraligy

Pro písecké fanoušky jde o známé jméno. Hauser spojil téměř celou dosavadní kariéru s jihočeským regionem, za Písek nastupoval už v mládežnických kategoriích a o pár let později tam poprvé nakoukl do druhé ligy.

Pojďme ale popořadě. Jednadvacetiletý gólman s hokejem začínal v Plzni, odkud se v dorostu přesunul právě do Písku. Po dvou letech ve městě na řece Otavě zkusil štěstí v mládeži českobudějovického Motoru, už po roce byl ale zpátky.

Králové mu v sezoně 2016/17 dali první šanci v dospělém hokeji, včetně play off tehdy zvládl sedmnáct utkání. V dalším ročníku Hausera zlákal klub Wanderers Germering, který hraje čtvrtou nejvyšší německou soutěž.

Za hranicemi ale dlouho nevydržel, od roku 2018 se stal jasnou brankářskou jedničkou Písku. Hauser měl díky dobrým výkonům původně strávit uplynulou sezonu v Klatovech, jenže nakonec se stěhoval do David servisu.

Foto: Facebook IHC Králové Písek

I v menším českobudějovickém klubu ale potvrzoval své kvality a mezi třemi tyčemi dostával obrovský prostor. Servismani v něm získali spolehlivost a jistotu, díky které se probojovali do vyřazovací části.

Teď se Hauser vrací na místo, kde seniorský hokej ochutnal poprvé. V Písku s ním zřejmě počítají jako s jedničkou, společně s ním gólmanský tandem vytvoří o půl roku mladší Richard Kříž.

„Chtěli bychom vytvořit dobrý základ týmu na příští rok, postoupit do play off a v určitých možnostech se srovnat po finanční stránce.“

Písek během června ohlásil mnoho změn, mimo jiné našel náhradu za odcházejícího trenéra Karla Herra. Jeho nástupcem se stal bývalý extraligový útočník Luboš Rob. Dlouhodobým cílem klubu je nově postup do první ligy.

„Letošní rok je takový bod nula, kdy bychom chtěli něco nastavit. Chtěli bychom vytvořit dobrý základ týmu na příští rok, postoupit do play off a v určitých možnostech se srovnat po finanční stránce. Od toho se chceme odrazit,“ dodává v rozhovoru na youtubovém kanále klubu nový kouč s přezdívkou Kondor.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz