Piráty opouští také David Kaše, bude hrát ve Švédsku za Moru

Foto: piratichomutov.cz

9. června 2017, 15:58

Adam Bagar

Po Davidu Kämpfovi a Janu Ruttovi, kteří kývli na nabídku Chicaga v zámořské NHL, přišel Chomutov o dalšího nadějného hokejistu. Útočník David Kaše odchází na sever Evropy, od nové sezony bude hrát v nejvyšší švédské soutěži za Moru. Nováček tamní SHL o tom informoval na svém webu.

Plekanec Chance liga

Jeho starší bratr Ondřej se vydal už po sezoně 2014-15 do zámoří, ale on dál působil v nejvyšší české soutěži. V uplynulém ročníku sehrál za Chomutov 47 extraligových startů, v nichž zapsal 15 bodů. K devíti z dlouhodobé části přidal dalších šest při povedeném play off.

Mezi Piráty neměl úplně stabilní pozici. Zahrál si také WSM Ligu za mateřskou Kadaň, v jejímž dresu přidal dalších sedm bodů v osmi utkáních. Nechyběl ani na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let, celkem si zahrál na pěti mládežnických MS osmnáctek a dvacítek.

David Kaše byl do budoucna velkou nadějí chomutovského klubu, ale do dalšího ročníku TELH už nenastoupí. Kývl totiž na nabídku švédské Mory a s nováčkem tamní elitní soutěže se upsal na příští sezonu, dvacetiletý útočník se tak dočkal prvního zahraničního angažmá.

Ve švédském klubu bude jediným Čechem, jeho novými spoluhráči budou také tři Kanaďané, dva Norové, Američan či Dán. "Je to jeden z největších talentů v Česku a bude naprosto skvělé ho v příštím ročníku sledovat," pochvaluje si sportovní manažer Anders Sundby.

Vladimír Růžička tak přišel o dalšího hráče, už dřív se upsali Chicagu dva klíčoví borci týmu. Bek Jan Rutta a útočník David Kämpf. Piráty opustili ještě Marek Račuk, Adam Raška, Brett Skinner, Tomáš Kudělka a Jan Strmeň. Přišli Tomáš Slovák, Vojtěch Tomeček a Luboš Rob.

Příchody do Chomutova

Tomáš Slovák (Plzeň)
Mario Grman (Žilina, zkouška)
Alex Rašner (Olomouc, zkouška)
Vojtěch Tomeček (Karlovy Vary)
Luboš Rob (České Budějovice)

Odchody z Chomutova

Marek Račuk (Znojmo)
Adam Raška (Znojmo)
Brett Skinner (neznámo)
David Kämpf (Chicago)
Tomáš Kudělka (neznámo)
Jan Rutta (Chicago)
Jan Strmeň (Třinec)
David Kaše (Mora)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz