Pirátům chyběla šťáva. Na salmonelu se nemůžeme vymlouvat, hlásí Huml

Foto: Petr Kozelek

Piráti ve třetím kole baráže o Tipsport extraligu nestačili na Pardubice, které využily všechny nabídnuté možnosti a vyhrály na severu Čech pohodlně 5:1. Chomutovští kvůli salmonele sotva stihli začátek prolínací soutěže, a možná proto na nich byla únava ve třetím utkání během pěti dní znát. Dynamo se naopak těší skvělému vstupu do klíčové části ročníku.

HokejkaSHOPvanoce

Chomutovští nevstoupili do bitvy o průběžnou vedoucí pozici dobře, jelikož v úvodu třetí minuty inkasovali z hole Francouze Jordanna Perreta. „Nepohlídali jsme si opět začátek zápasu. V Českých Budějovicích jsme dělali chyby v našem předbrankovém prostoru, tam se zase ukázala naše slabina,“ předesílá Ivan Huml.

O srovnání skóre se sice postaral za pár okamžiků Brett Flemming, jenomže Luboš Horký měl mezi kruhy připravenou rychlou odpověď v podobě gólu, který se nakonec ukázal i jako vítězný. „Možná nám chyběla trochu koncentrace. Nechceme se vymlouvat na zdravotní patálie, ale síly ke konci docházely, řekli jsme si, že budeme hrát chytře a dobře z obrany i v předbrankovém prostoru, jenomže to jsme neplnili. Pardubice právě z blízkosti daly většinu svých gólů,“ uvědomuje si zkušený útočník.

Piráti ještě do první sirény dvakrát zahrozili, ale další vyrovnání nepřišlo. Naopak hned po 22 vteřinách v prostřední části se Petr Sýkora přihnal po pravém křídle do pásma a prostřelil Justina Peterse na vzdálenější tyčku. Růžičkova družina pokračovala v náporu, ale Dynamo chytrou hrou do obrany drama nedovolilo a jenom zvyšovalo náskok. Nakonec se zastavilo na pěti brankách.

„Porážka bolí, ale náš výkon nebyl dobrý. Pardubice trestaly chyby, v závěru si výsledek podržely a zaslouženě vyhrály. My jsme se v podstatě na nic nezmohli. Byli jsme celých šedesát minut horším týmem, takže musíme zregenerovat, poučit se a v pátek jedeme do Pardubic, kde musím vyhrát,“ uvádí Huml.

Zdecimovaní Piráti a zbylé týmy v baráží absolvují dva dny volna, po kterých opět přijde náročný program. „Je to dostačující, abychom nabrali nějaké síly,“ říká forvard, jenž si ale uvědomuje, že bez zápasů, neznamená bez tréninků a celkově hokeje. „Jestli chceme příště bodovat, musíme všechno zlepšit,“ dodává.

„Porážka bolí, ale v podstatě jsme se na nic nezmohli. Pardubice zaslouženě vyhrály.“

Po třech kolech už má Chomutov srovnání se všemi soky v prolínací soutěži, která rozhodně nebude snadná. „Kvality týmů se srovnávají. Nebude to nic jednoduchého. Jenom se potvrdilo se, co jsme věděli. Pardubice hrají dobře a zodpovědně. Do moc šancí nás napustily. Prvoligové týmy zase hrají neskutečně energetický hokej,“ srovnává sedmatřicetiletý matador.

Pirátská kocábka na úvod baráže přetlačila v náročném střetnutí Kladno, následně v Českých Budějovicích urvala z přestřelky bod, ale s Pardubicemi nepředvedla přesvědčivý výkon. „Možná se na nás trochu podepsala únava, protože nám chyběla šťáva, kterou jsme měli proti Kladnu, se kterým jsme si sáhli na dno. Baráž bude dlouhá, chybí devět zápasů, takže se nemůžeme do konce vymlouvat na to, že jsme měli salmonelózu,“ velí.

„Nerad používám nějaké výmluvy, ale měli jsme před trojzápasem jeden trénink. První dva duely byly hodně těžké a fyzické. Řekli jsme si, že budeme hrát chytře, do obrany a jednoduchý hokej, což jsme proti Pardubicím nedělali, a to se nedá svádět na salmonelu,“ pokračuje kriticky Ivan Huml.

Sýkora: Měli jsme a máme silný tým, teď musíme jít zápas od zápasu!

Oproti Chomutovu, Pardubice mají vstup do baráže snový. „Jsme rádi, že jsme na začátku takhle bodovali, ale baráž je hrozně dlouhá. Vážíme si toho, ale čeká nás ještě hodně zápasů, takže musíme bojovat a makat dál. Jsou to jenom tři zápasy z dvanácti, takže musíme bodovat dál,“ praví Petr Sýkora k devíti bodům po třech kolech.

Cesta to nebyla snadná, jelikož se Pardubice smířily s účastí v baráži už v průběhu základní části, což na dobré náladě v kabině moc nepřidalo. „Když jsme od ledna věděli, že budeme hrát baráž, nebylo to nic jednoduchého. Nepomohlo nám to. Čím jsme procházeli celou sezonu, bylo těžké. Měli jsme a máme silný tým. Teď musíme hrát zápas od zápasu,“ velí.

Přestože předchozí fáze soutěže nevyšly, Dynamo si ukázalo že může hrát se všemi, a to i na ledě soupeře. „Byl to těžký zápas. Věděli jsem, že hrajeme dvakrát venku, takže musíme udělat nějaké body. Jsme ohromně rádi, že se nám to povedlo i v Chomutově. Výsledek byl, jaký byl, ale na druhou stranu to byl hodně těžký zápas,“ uzavírá Sýkora.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz