Piráti získali bojovníka do zadních řad, z Třince přichází Lukáš Kovář

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Hledali bojovníka do zadních řad, Piráti ho našli na opačné straně republiky. Z kádru třineckých Ocelářů zamířil do Chomutova urostlý bek Lukáš Kovář. Někdejší reprezentant dosud nastupoval za třineckou farmu ve Frýdku-Místku, během tohoto ročníku okusil také angažmá ve slovenské Dukle Trenčín.

Jágr Chance liga

Bývalý obránce Vítkovic, který 10. ledna oslavil 26. narozeniny, se v letošním ročníku Tipsport extraligy dosud nepředstavil. To se ale brzy změní. "Lukáš se s vedením Pirátů dohodl na hostování do konce sezony," potvrdil hokej.cz zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Kovář míří do Chomutova rozšířit okruh kvalitních beků, hlavní kouč a sportovní manažer Vladimír Růžička jeho přednosti velmi dobře zná. Urostlého zadáka si na jaře 2014 vytáhl do reprezentace, Kovář byl tehdy členem širšího kádru národního týmu, se kterým se připravoval během šampionátu v běloruském Minsku. Na soupisku pro turnaj se nakonec nevešel.

Foto: Facebook HC Oceláři Třinec

Nyní se oba potkají na klubové úrovni, Kovář má Chomutovu pomoci i s ohledem na výpadky jiných zadáků. Fit stále není David Štich, zdravotní potíže brzdí Bretta Flemminga. O víkendu ukončil zkoušku Rus Jegor Antropov, Piráti nicméně avizovali, že by rádi doplnili defenzivní řady o vhodné bojovníky.

Kovář hrál domácí nejvyšší soutěž za Vítkovice a Třinec, u Ocelářů dostal loni šanci v době, kdy klub trápila marodka. Stihl 17 startů, další čtyři si připsal v play off. Letošní sezonu zahájil ve Frýdku-Místku, následně odešel do Trenčína, kde absolvoval 16 soutěžních zápasů. Poté se zase vrátil na farmu Ocelářů.

V tuzemské nejvyšší soutěži dosud strávil osm sezon, za hranicemi hrál Kovář pouze za zmíněný Trenčín. V letošní Chance lize mu statistici napočítali 32 střetnutí, v barvách Frýdku-Místku vstřelil tři góly a přidal osm asistencí. Fyzicky výborně vybavený bek se v pondělí přesunul do Chomutova, Pirátům by měl poprvé pomoci v úterní dohrávce na plzeňském ledě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz